Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu PrimaDoma.cz nemusí být vždy aktuální.

Výlov rybníka Rožmberk 2019

Místo akce: Rybník Rožmberk Datum akce: -

Druhý říjnový víkend tedy 11. - 13. října 2019 vydá své bohatství při slavnostním výlovu rybník Rožmberk, největší rybník České republiky, a tím bude zahájena sezóna podzimních výlovů třeboňských rybníků.

Výlov rybníka Rožmberk

Návštěvníci mohou sledovat tradiční rybářské řemeslo při výlovu v praxi. První zátah začne ráno v 7.00 hodin a poté následuje zpracování zátahu (třídění, brakování, odvoz). Po všechny tři dny budou hostům nabízeny rybí speciality jako například rybí polévky, filety z ryb, kapří hranolky a další.

Výlov rybníka
Výlov rybníka (Zdroj: Depositphotos.com)

Pod hrází rybníka Rožmberk bude po všechny tři dny připraveno zázemí pro dětské návštěvníky v podobě dětského koutku. Na historických sádkách bude možnost chytání ryb, ukázky rybářského nářadí a rybářské techniky. Návštěvníci mohou zhlédnout malé muzeum rybářství.

 

autor: Redakce