Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu PrimaDoma.cz nemusí být vždy aktuální.

Výstava Krásná práce

Místo akce: Galerie 1, Štěpánská 47 Datum akce: -

Ve dnech 8. - 21. listopadu proběhne v Praze v Galerii 1 první ročník akce věnované živým lidovým řemeslům a jejich tvůrcům. První ročník přehlídky živých řemesel a lidové tvorby nabídne návštěvníkům výrobky vytvořené unikátními zanikajícími technikami a představí tvůrce, jejichž rody se řemeslu věnují i po mnoho generací.

Krásná práce

Na akci se návštěvníci budou moci seznámit s technikami, které nemají jinde ve světě obdobu. Uvidí například opasky vyšité pavím perem, keramiku vyrobenou prehistorickou technikou zakuřování nebo ukázky romských řemesel.

Krásná práce
Krásná práce (Zdroj: Pořadatel)

Na workshopech si zájemci budou moci vyrobit hračku ze dřeva nebo sami navléknout vánoční ozdobu z foukaných skleněných perel, jaké mívaly na stromečku naše prababičky.

 

Otevírací doba: Po – Ne: 10:00 – 18:00

autor: Redakce