Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu PrimaDoma.cz nemusí být vždy aktuální.

Výstava - Jak jsme slavili vánoce

Místo akce: Lány Datum akce: -

Retrovýstava ,inspirovaná každodenním předvánočním životem, ve stylu 70. let 20. století se uskuteční v muzeu v Lánech od 28. 11. 2019 do 5. 1. 2020.

Jak jsme slavili vánoce

Výstava návštěvníkům připomene jaké dárky se v té době kupovaly. Maminky dostávaly luxusní kazety s toaletními mýdly, tatínkové obdrželi mýdlo na holení Barbus a vodu po holení Pitralon. Mezi dospělými se nadělovaly praktické dárky – obvykle elektronika, potřeby pro domácnost, oblečení, knížky. Na  nejvíc dárků se těšily děti – kluci na auta na ovládání, stavebnice Merkur, vláčky PIKO, případně autodráhu. Dívkám dělaly největší radost panenky (hlavně chodící), kočárky, pokojíčky.

Pod vánočním stromkem s pestrými skleněnými ozdobami se objevovaly další dárky - plyšáci, knížky, stolní hry a sportovní náčiní. Atmosféru výstavy dokresluje pohled do části obývacího pokoje připraveného jen rozbalit dárečky.

autor: Redakce