Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu PrimaDoma.cz nemusí být vždy aktuální.

Výstava Jak krmit ptáky?

Místo akce: Botanická zahrada hl. m. Prahy Datum akce: -

Víte, že podle nejnovějších poznatků je v současné době ptáky zapotřebí přikrmovat celoročně? Pokud je Vaše odpověď ne, navštivte výstavu Jak krmit ptáky? v Botanické zahradě v Praze od 17. ledna o 1. března 2020 a dozvíte se čím a jak ptáky správně krmit.

Jak krmit ptáky?

V pořadí již jedenáctý ročník ornitologické výstavy v Botanické zahrada hl. m. Prahy dětem
i dospělým představí základní typy krmítek a objasní, čím ptáky správně krmit a kdy s krmením začít. Výstava také upozorní na potřebu nabízet ptákům vodu v podobě různých napajedel, a to především v horkých letních dnech. Tradičně nebudou chybět ukázky nevyhovujících ptačích budek a polobudek v porovnání se správnými variantami. 

O víkendu 10.–12. ledna proběhne pod hlavičkou České společnosti ornitologické druhý ročník celorepublikového sčítání ptáků na krmítkách. V letošním roce do této akce mohou zapojit také návštěvníci trojské botanické zahrady. 

autor: Redakce