Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu PrimaDoma.cz nemusí být vždy aktuální.

Olomoucký masopust

Místo akce: Olomouc Datum akce:

Horní náměstí v Olomouci ožije masopustním veselím 15. února 2020 od 9 do 16 hodin. Cílem akce je obnovit tradici masopustu, na kterou se v posledních letech zapomíná, a mnoho mladých lidí ani neví, co se vlastně během masopustu oslavuje.

Olomoucký masopust

Jedná se o událost, která odráží nejen historické, ale i současné kouzlo města Olomouce v tomto zimním období. S masopustem se pojí i typický jídelníček, jemuž dominují mastná a tučná jídla. Lidé si při něm měli najíst tolik, aby vydrželi celý rok. Tradiční masopustní jídlo jsou také koblihy z vláčného kynutého těsta. 

Olomoucký masopust
Olomoucký masopust (Zdroj: Depositphotos.com)

Těšit se můžete na bohatý doprovodný a kulturní program, např. v podobě živých obrazů z dějin masopustního veselí, z kterého si odnesete spoustu nezapomenutelných zážitků.

 

autor: Redakce