Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu PrimaDoma.cz nemusí být vždy aktuální.

Smrtná neděle ve skanzenu v Kouřimi

Místo akce: Muzeum lidových staveb Kouřim Datum akce:

Přijďte s námi vynést zimu ze vsi a přivítat jaro tak, jak to dělávali naši předkové 29. března 2020 od 9 do 16 hodin! Představení jednoho z nejstarších zvyků v krásném historickém prostředí skanzenu v Kouřimi doprovodí tvořivé dílny, program o včelách, povídání historiků a etnologů, tradiční hry, a další.

Smrtná neděle ve skanzenu v Kouřimi

Zručnost dětí i dospělých prověří řemeslná dílna na výrobu píšťalek a dřevěných hraček s Otakarem Fraňkem. Pro hravé jsou připraveny tradiční hry: tlučení špačka, čára, hra na Kokeše, kuličky, a mnoho dalších.
Po celý den si budou návštěvníci moci v historických staveních vyslechnout výklad k výstavě Velikonoční čas v Muzeu lidových staveb. Dozví se o lidových obyčejích v době půstu a Velikonoc a ochutnají postní pokrm - pučálku. Výstava Velikonoční čas probíhá od 28. 3. - 19. 4.

autor: Redakce