Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu PrimaDoma.cz nemusí být vždy aktuální.

Pozvánka na výstavu Kůň

Místo akce: Výstaviště Lysá nad Labem Datum akce: -

Výstaviště Lysá nad Labem se po roce opět promění v pomyslnou stáj. Už šestadvacátý ročník nejstarší středoevropské výstavy koní určené všem příznivcům jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní už se nezadržitelně blíží ... a máte se opravdu na co těšit!

Drezura koní

Cílem této akce je představit jednotlivá plemena koní, kterých bude na výstavě ustájeno více než 120! Návštěvníky potěší teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně. Všichni budou k vidění nejen v boxech, ale i na obou předvadištích. Letošní výstava přinese i několik novinek. Nově se na výstavě budou prezentovat velmi ušlechtilá arabská plemena koní. Oproti předchozím ročníkům budou změny i v uspořádání veletržních hal a venkovní plochy. Díky tomu vzniknou dvě krytá kolbiště v hale A1 a C, čímž zajistíme vám - návštěvníkům i účinkujícím stoprocentní komfort nezávisle na nevyzpytatelném podzimním počasí.

Atmosféru výstavy doplní vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury, parkuru či stylizované vystoupení staročeských hasičů s originální stříkačkou taženou dvojspřežím. Mimořádná jsou i představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky - z Kladrub nad Labem, Písku a Tlumačova. Návštěvníci se budou moci podívat i na jedno z kol X. ročníku Vozatajského poháru sportovních poníků, IV. Mountain and Moorland šampionátu speciálních výstavních tříd a finále celorepublikové seriálové soutěže Lead Rein poháru 2019. To vše na krytém kolbišti v hale A1.

Nedílnou součástí výstavy Kůň 2019 bude i účast tuzemských i zahraniční firem z tohoto oboru. Vystavovatelé nabídnou veškeré zboží, výrobky či služby, které jezdec i chovatel potřebují k výkonu své činnosti. Nebudou chybět jezdecké potřeby, přepravníky, kočáry, stájové technologie, široká nabídka krmiv a doplňků, kovářské zboží, veterinární doplňky a odborná literatura.

Vyvrcholením pátečního a sobotního programu výstavy Kůň 2019 bude Večerní koňská galashow doprovázená audiovizuálními efekty a živou hudbou. To vše dohromady s mluveným slovem moderátora připraví kouzelné prostředí pro ty nejlepší ukázky výkonů koní i jezdců.
Hlavní hvězda obou večerních představení k nám tentokrát zavítá až z Francie. Těšit se můžete na úžasného Gariho Zohera a jeho skvělé lusitánské koně.

Tak ať nám koně jdou!

Od 20. do 22. září na výstavišti v Lysé nad Labem!

Výstava je otevřená v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 17 hodin.

Těšíme se na Vás!

Základní vstupné 120,- Kč, zlevněné pak 80,- Kč, děti do 130cm a ZTP/P zdarma.

autor: Redakce