Navštivte soubor výstav pro rodinu a volný čas

Kdo chce, může od dnešního dne do neděle navštívit soubor výstav pro rodinu a volný čas na Výstavišti v Praze Letňanech. Návštěvníka zde ale čeká mnohem víc, než jen zóny pro velké i malé hráče nebo koutky s kreativitou. Za zhlédnutí rozhodně stojí třeba propagační a prodejní výstava výtvarného umění ART SALON.

Na výstavě ART SALON se můžete setkat i s obrazy Alexandra Pavlova (Zdroj: Alexandr Pavlov)

Mezi umělci, kteří na letošním ročníku vystavují svá díla, je i hyperrealistický malíř Alexandr Pavlov, který se narodil na Ukrajině, kde žil a i tvořil. Malbě olejem se věnuje již více jak 36 let. Do světa realismu jej zasvětil jeho otec Ivan, který realistický směr vyučoval. První obrazy byly především zátiší, postupem času se začal věnovat malbě portrétů a aktů, u kterých zůstal i doposud. Vytvořil stovky obrazů a ilustrací, které si našli příznivce po celém světě a jsou součástí i soukromých sbírek.

Koš růží
Ve svých začátcích maloval Petrov hlavně zátiší (Zdroj: Alexandr Pavlov)

Již několik let se snaží svůj um předat začínajícím umělcům na kurzech realistické malby Portréty Pavlov. Díla Alexandra Pavlova najdete v soukromých sbírkách po celém světě. Patří mezi uznávané světové malíře s vynikajícím hodnocením kritiků snad v každém státě nejen Evropy, ale i ostatních kontinentů.

Alexandr Petro při práci
Pavlov pořádá i kurzy pro začátečníky i pokročilé (Zdroj: Alexandr Pavlov)

Jeho realistický pohled na svět dokáže přenést na plátno. Mezi jeho nejvýznamnější výstavy patří Los Angeles, New York, Kyjev, Ottawa, Berlín, St. Petersburg, Tokyo, Milano, Barcelono. Vy jeho dílo můžete vidět na výstavě Art Salon, v hale 4, expozice č. 302.

Baletka
Nyní se věnuje především portrétům a aktům (Zdroj: Alexandr Pavlov)

 

Publikováno: 17. 10. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima