Bez postřiků ovocných stromů se neobejdeme
Postřiky ovocných stromy je nutné provádět v době, která je k tomu určená. Jen tak dosáhneme dobré a účinné ochrany proti škůdcům a chorobám.
Ochrana před chorobami rostlin je důležitou prevencí. Víte třeba jaké druhy chorob existují? Víte jaká je prevence? Jak chorobu rozeznat a jak se jí zbavit, pokud choroba už propukla? V našich článcích, videích nebo fotogaleriích můžete zjistit všechny informace, které potřebujete, aby Vaše rostliny byly zdravé!
Postřiky ovocných stromy je nutné provádět v době, která je k tomu určená. Jen tak dosáhneme dobré a účinné ochrany proti škůdcům a chorobám.
Pokojové rostliny vyžadují péči po celý rok, nejvíce však po zimě. Kromě zastřižení a přesazení jim přijde vhod hnojení, např. lignohumátem.
Naučte se správně se starat o vaše orchideje, aby bohatě kvetly a měly krásné lesklé listy. A skliďte své bylinky a usušte je na zimu.
Postřik na růže je dokáže ochránit před spoustou nepříjemných chorob a škůdců. První postřik by se měl provádět již na jaře.
Cizopasná houba rodu Monillia způsobuje nejčastější onemocnění peckovin - moniliózu neboli moniliovou spálu. Přečtěte si, jak s moniliózou peckovin bojovat.
Škůdce na rostlinách nemusíme likvidovat vždy jen pomocí řady chemických přípravků. Existuje i bioochrana, která přírodě neuškodí.
Aby byly pokojové rostliny i v zimě opravdovou ozdobou našeho bytu, musíme jim věnovat dostatek péče. Jinak toto období nepřečkají.
Není nad to, když pokojové rostliny prospívají a kvetou pro radost pěstitelů. Zkrášlují domácí i pracovní prostor a vracejí nám kousek do přírody.
Zkuste si připravit přírodní tekuté hnojivo a postřik proti škůdcům doma. Na 10 litrů vody potřebujeme zhruba 1 kg čerstvých (či 200 g sušených) bylin.
Okousané listy tučnolistých rostlin a poškozené kořínky mladých rostlinek, za to může lalokonosec. Účinným řešením jeho likvidace jsou parazitické hlístice.