Pozvánka na výlet do Třeboňska

Začátek podzimu je ideálním časem pro výlety do blízkého i vzdáleného okolí. Sluníčko už nepálí, ale stále příjemně hřeje, déšť se taky odstěhoval, můžeme tedy vyrazit. Tentokrát zavítáme na jih republiky, pár kilometrů od Českých Budějovic - do Třeboně.

Projít se po hrázi rybníka Svět je při západu slunce romantické (Zdroj: Pavlína Wagnerová Málková)

Ať už se rozhodnete vydat se do Třeboňska na jedno- čí vícedenní výlet, tuto oblast si prostě zamilujete. Ne nadarmo patří k našim nejmalebnějším koutům republiky. Ať už vás uchvátí množství rybníků (naleznete zde více než 460 vodních ploch) a lesů, nebo historická část města, zatoužíte se sem opět vrátit. Převážná část Třeboňska byla vyhlášená jako CHKO. Samotné město pak nabízí mnoho zajímavých turistických cílů, od zámku Třeboň, přes vyhlídky, procházky po hrázi rybníků Svět či Rožmberk, až po okolní vesničky, které si si uchovaly původní lidovou architekturu. Poutavá bude návštěva Schwarzenberské hrobky.

Schwarzenberská hrobka
Schwarzenberská hrobka byla nominována k zápisu na seznam UNESCO. (Zdroj: Depositphotos.com)

Pokud zavítáte na zámek Třeboň, počítejte s tím, že od 2. září 2019 dochází k uzavření zámeckého parku, které bude trvat do konce března 2020. K prohlídkám se dostanete bočním vchodem. Třeboňský zámek je po Pražském hradu a Českokrumlovském zámku třetím největším komplexem tohoto typu v celém Česku.

Zámek Třeboň
Státní zámek Třeboň je třetím největším komplexem, najdete zde více jak 100 pokojů (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 21. 9. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima