Zahřejme se v nadcházejících chladných dnech

Nastává období, kdy teplo nezajistí sluneční svit, ale musíme se o to zapříčinit sami. Pro někoho to znamená otočit knoflíkem na zdi, pro dalšího zas dennodenní zatápění v kamnech či krbu, nošení dřeva a vynášení popela. Většina pak ráda sáhne po něčem teplém na zahřátí, ať už je to šála či teplé ponožky. Jsme dostatečně připraveni na nadcházející zimu?

V zimě uvítáte nejen teplo z hořícího krbu, ale i teplé ponožky (Zdroj: Depositphotos)

Výběr způsobu rozvodu tepla v bytě je potřeba řešit mnohem dřív, než těsně před příchodem zimy. Ve městech je přívod tepla do domácností řešen nejčastěji centrálním vytápěním či plynovým, popř. elektrickým kotlem, více na vesnicích se setkáme s kotli na pevná paliva. O co jednodušší je otočit knoflíkem na spotřebiči a nechat se hýčkat teplem z radiátorů, o to více práce s sebou nese příprava dřeva na zimu, popř. složení dodaného uhlí.

Kouř z komína
I takto mohou občas vypadat komíny na domech (Zdroj: Depositphotos.com)
Spalování uhlí
U uhlí se zahřejete také 2x, stejně jako u dřeva (Zdroj: Depositphotos.com)

Přesto můžete ještě mnohé dohnat. Poradíme vám s výběrem tepelného čerpadla, řekneme si něco o sálavých panelech, otopných žebřících i designových radiátorech, dotkneme se problému ohřevu vody nebo si povíme více o kondenzačních kotlech. 

Sušení rukavic na radiátoru
Radiátor využijete i k sušení mokrých rukavic (Zdroj: Depositphotos.com)

Pokud jste manuálně zruční (především zručné) a rádi se věnujete ručním pracím, připravili jsme pro vás několik návodů na pletené a háčkované oděvní doplňky, které na podzim i v zimě určitě využijete. Nezapomene ani na naše nejmenší, pro které vyrábíme šály, čepice, rukavice i ponožky nejčastěji. Máte se na co těšit. 

Dívka v dece
Pokud je té zimy trochu víc, zahřejte se dekou, která je ručně pletená (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 23. 9. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima