Nejlepší mladí truhláři a zedníci

Mezi 17. a 20. zářím proběhlo při veletrhu FOR ARCH už 23. finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. O prvenství soutěžili nejlepší studenti oboru truhlář a zedník ze středních škol z Česka a Slovenska.

Nejlepší mladí truhláři a zedníci za rok 2019 byli oceněni na stavebním veletrhu FOR ARCH (Zdroj: PVA EXPO Praha)

Deset truhlářských týmů vyrobilo deset dětských židliček, které po závěrečném ceremoniálu putovaly do Dětského domova Klánovice, kde budou sloužit svému účelu. Truhláři z Česka a Slovenska předvedli vynikající řemeslo. Minimální rozdíly v technických detailech rozhodly o tom, že nejlepším se stal tým ze Slovenska v podání Jána Geletky a Matěje Ševčíka ze SOŠ drevárska Spišská Nová Ves. První českou dvojicí se stali celkově druzí Richard Páca a Ondřej Porubek ze SŠ řemeslná Jaroměř a třetí místo si odvezli Jan Macháček a Milan Vondra z SOU Hluboš.

Nejlepší zedníci
Nejlepší studenti v zednickém řemesle (Zdroj: PVA EXPO Praha)

V zednickém řemesle si nejlépe vedla dvojice Matouš Adamec a Erik Sklenář ze SPŠ stavební akademika S. Bechyně z Havlíčkova Brodu. Druzí skončili Tomáš Blažek a Yaroslav Protsak ze SŠ stavební Jihlava a na pomyslném bronzovém stupínku se umístili Roman Dobeš a Michal Horák z Masarykovy SŠ Letovice.

Nejlepší truhláři
Porotci hodnotili celkem 10 disciplín složených z praktických i teoretických úkolů nebo testování dodržování bezpečnosti práce (Zdroj: PVA EXPO Praha)

Premiérou finále byla spolupráce s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR na úrovni partnerství a záštity. Více informací a výsledky soutěžního kola naleznete na www.suso.cz.

Matouš Adamec a Erik Sklenář ze SPŠ stavební akademika
V rámci finále byla také předána cena ministra nejlepší dvojici oboru zedník (Zdroj: PVA EXPO Praha)

Publikováno: 6. 10. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima