Prohlédněte si šperky na Designbloku

Hlavním motivem nové kolekce Sadalsuud české designérky Janji Prokić jsou hvězdy a jejich síla. Autorka se inspirovala hvězdou stejného názvu, která je nejjasnější ze souhvězdí Vodnáře. Sadalsuud v překladu znamená nejšťastnější ze šťastných, a proto i šperky z nové kolekce mají nositelkám přinést štěstí a vnitřní sílu na jejich cestě. Šperky budou poprvé k vidění na Designbloku od 17. do 21. října na holešovickém Výstavišti.

Kolekce šperků Sadalsuud symbolizuje křehkost a ženskou energii (Zdroj: Janja Prokić)

Šperky jsou vyrobené ze zlata a stříbra, doplněné diamanty a drahými kameny. Celá kolekce bude poprvé k vidění na letošním Designbloku, který se koná od 17. do 21. října na Výstavišti v Holešovicích.

Prsten z kolekce Sadalsuud
Růženín otevírá srdeční čakru (Zdroj: Janja Prokić )

Janja Prokić se narodila v srbském Bělehradě a od devíti let žije v Praze. Studovala AVU v ateliéru malíře Vladimíra Skrepla, VŠUP u sochaře Kurta Gebauera a diplomovala v ateliéru K.O.V. designérky Evy Eisler. Šperkům se věnuje od roku 2011, kdy byla poprvé nominována na cenu Czech Grand Design za svou kolekci LURE. V rámci tohoto ocenění následovalo několik nominací, které vyvrcholily později získáním titulu Designér šperku roku 2014 za kolekci Hidden Place a roku 2018 za kolekci HOMA.

kolekce HOMA
Janja získala ocenění Designér šperku roku 2018 za kolekci HOMA (Zdroj: Michaela Karásková)

Publikováno: 5. 10. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima