Začal sedmý ročník Signal Festivalu

7. ročník Signal Festivalu na téma revoluce začal ve čtvrtek 10. října a potrvá až do nedělní půlnoci. Návštěvníkům představí světelné umění na třech trasách vedoucích Malou Stranou, Starým Městem a Karlínem. Z celkem 18 instalací bude 12 umístěných na zcela nových lokacích. Poprvé se rozsvítí například základní škola nebo ministerstvo dopravy.

Festival SIGNAL 2019 přestavil například instalaci na Karlínském náměstí od tureckého studia Nohlab (Zdroj: Dušan Vondra)

Signal Festival byl slavnostně zahájen ve čtvrtek 10. října v 19 hodin na Smetanově nábřeží u nejrozsáhlejší instalace v historii festivalu, kterou připravil audiovizuální umělec Jakub Pešek. Každý večer bude festival probíhat od 19 do 24 hodin.

Festival Signal 2019 - Tyršův dům
Projekce na fasádě Tyršova domu od ukrajinského studia SKILZ (Zdroj: Jan Hromádko)

V sobotu 12. října, v den státního smutku, uctí Signal Festival památku Karla Gotta minutou ticha v 19:00 na Karlínském náměstí.

Signal Festival se letos rozhodl spojit síly s odborníky z ekologického projektu Sázíme stromy, který se zabývá obnovou zeleně v krajině a společně se svými návštěvníky vysází alej u obce Únětice. Cílem této spolupráce je zanechat stálou a udržitelnou stopu a je součástí celkové ekologické proměny festivalu. Letošní projekt je možné podpořit při koupi Signal Passu přes síť GoOut anebo přímo na festivalu zakoupením přírodní brože ze stromové kůry.

Zrcadlová kaple Klementina
Instalace italského studia fuse* v Zrcadlové kapli Klementina (Zdroj: Jiří Šebek)
16. Lyčkovo náměstí - studio ILLO
Projekce od italského studia ILLO na Lyčkově náměstí (Zdroj: Dobrovodský)

Publikováno: 12. 10. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima