Práce na zahradě i posezení s přáteli

Podle aktuální předpovědi počasí nás čeká týden s příjemnými teplotami okolo 20 stupňů. Ideální doba na zazimování zahrady. Co všechno je potřeba ještě před příchodem zimy stihnout? Na co nesmíme zapomenout? Čeká nás týden plný rad a návodů, co vše je potřeba ještě na zahradě udělat.

Na zahradách je stále ještě spousta práce, na co nesmíme zapomenout? (Zdroj: Depositphotos)

Ještě než zalezeme do svých domovů k horkým radiátorům a rozpáleným krbům, musíme ještě mnohé na zahradách stihnout. A jaké by to bylo potěšení, když by se činnosti týkaly jen práce. Nezapomínejme ani na zábavu. Celý týden budeme přinášet nápady i návody, jak můžeme zahradu uložit k zimnímu spánku, co všechno je potřeba stihnout, potěšíme i milovníky dekorací, které naučíme nové techniky. A nebudou chybět ani recepty na podzimní laskominy. 

Svícen z jablka
Naučíme vás vyrobit si podzimní svícen z jablka (Zdroj: Depositphotos.com)

Zkuste si vyrobit třeba chilli dip, jehož autorem je Olda Navrátil z Receptáře. Postup je jednoduchý. Stačí rozmixovat vybrané chilli papričky s česnekem, v hrnci svařit cukr s rýžovým octem, smíchat, povařit a na závěr zalít limetkovou šťávou. Výsledek překvapí všechny milovníky ostrých jídel. 

Výroba chilli dipu
Připravte si zásoby chilli dipu na zimu podle receptu Oldy Navrátila (Zdroj: archiv FTV Prima)

Publikováno: 14. 10. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima