Pijte bylinné čaje proti chřipce a nachlazení

Jakmile odejdou příjemné letní teploty, babí léto nám dá definitivně sbohem, začnou se ordinace lékařů plnit pokašlávajícími a unudlanými pacienty. Jak lze předejít chřipce, když na nás útočí ze všech stran? Použijte bylinky. Překvapí vás svými účinky.

Proti podzimnímu nachlazení a chřipce bojujte bylinkami (Zdroj: Depositphotos)

Než sáhnete po lécích, zkuste nejdřív sílu přírody. Pro léčbu horních cest dýchacích i zánětu hrtanu sáhněte po tinktuře z třapatky nachové, kterou znáte i jako echinacea. Můžete si ji vyrobit sami. Do půllitru 60% lihu nasypte 100 g drceného kořene a nechte alespoň 10 dní macerovat. Během této doby nálev občas promíchejte. 

Čaj z echinacei
Echinacea pomáhá při nachlazení (Zdroj: Depositphotos.com)

Místo tinktury můžete v případě respiračních problémů inhalovat. Do kastrůlku nasypte asi 2 hrsti listů máty peprné a přelijte 1-2 litry vařící vody. Přes hlavu přetáhněte ručník a inhalujte výpary asi 10 minut. Místo máty můžete použít i echinaceu či blahovičník. 

Inhalace
Pro uvolnění dýchacích cest si připravte mátový odvar k inhalaci (Zdroj: Depositphotos.com)

Při zánětu konzumujte česnek. Nejlépe v syrovém stavu v podobě pomazánek či přímo nakrájený v salátu či na chlebu. Dobrá je i silná česneková polévka, ale zde je dobré česnek přidat do polévky až v samotném závěru, aby si zachoval svou sílu.

Loupání česneku
Česnek je dobré sníst v syrovém stavu (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 7. 11. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima