Jak vypudit kunu z domu

Pokud se vám dostane kuna do auta, jak jistě víte z reklamy, může to být tučňák, který vám hryže kabely. Ovšem pokud se kuna dostane do domu, máte o zábavu postaráno. Kuna umí nadělat spoustu škod, navíc jako každý noční živočich vám nedopřeje zrovna kvalitní spánek. Zvlášť pokud se usídlí v místnosti nad vaším lůžkem.

Kuna dokáže napáchat velké škody, pokud se vám nastěhuje na půdu (Zdroj: Depositphotos)

Jedním ze způsobů, jak se zbavit kuny, je odchytit ji a vypustit někde na míle daleko od našeho obydlí. To nám ovšem nezaručí, že se nenastěhuje jiná. Je lepší tedy preventivně ochránit dům. Kdo nemá rád moc chemické přípravky, může vyzkoušet zaručené rady našich babiček. V tomto případě však nic není zaručené a je potřeba trochu experimentovat.

Naftalínové kuličky
Kuně bude vadit silný zápach, vyzkoušejte kuličky proti molům (Zdroj: Depositphotos.com)

Pokud máte psa, kterého máte puštěného na zahradě, kuna se k vám pravděpodobně neodváží. A pokud, vezměte psa a nechte ho označkovat půdu. Kuna pach ucítí a uteče. V případě, že nevlastníte psího kamaráda, zkuste se poptat ve svém okolí od známých a příbuzných chovatelů po psí srsti, pomohou i výkaly. Ne každý je nadšený z představy, jak umisťuje psí bobek na půdu. 

Pes novofudlandský
Pes si značkuje své teritorium, může vás ochránit i před kunou (Zdroj: Depositphotos.com)

Může tedy použít extra silný parfém, popřípadě naftalinové kuličky. Ty nohou být pro kunu natolik aromatické, že své území opustí. Dalším odpuzovačem mohou být lidské vlasy, hlasité zvuky nebo světlo. Zvuky asi nebudou tou pravou volbou, ty totiž mohou rušit i vás, stejné to může být se světlem. Přesto silné halogenové světlo s čidlem pohybu může zabránit kuně v nastěhování se k vám. A nevěšte hlavu, pokud hned první způsob nevyjde. Kuna je velice chytré zvíře, proto je potřeba zkoušet, co právě té vaší vadí.

Publikováno: 11. 11. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima