Zapojte se do soutěže o nejlepší projekt!

Letos již po jedenácté vyhlašuje společnost Wienerberger s.r.o. „Soutěž o nejlepší projekt“, která významně podporuje růst nové generace odborníků působících v oblasti architektury a stavebnictví. Soutěž je určena studentům 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních, kteří díky ní mimo jiné dostávají příležitost porovnat své dovednosti se svými vrstevníky z celé republiky, a v případě úspěchu jsou za své úsilí také finančně odměněni.

Václav Krůček vyhrál v kategorii Projekt rodinného domu (Zdroj: Wienerberger)

Studenti 3. ročníků mohou v rámci 11. konání „Soutěže o nejlepší projekt“ své návrhy přihlásit do kategorie projekt rodinného domu, studenti 4. ročníků pak do kategorie projekt občanské a bytové stavby. Dále se pak v obou kategoriích mohou zúčastnit speciálního ocenění – nejlepší projekt s použitím produktů značky Tondach. Termíny pro přihlášení do soutěže a odevzdání soutěžních prací jsou 24. 4. 2020 pro kategorii projekt občanské a bytové stavby a 15. 5. 2020 pro kategorii projekt rodinného domu.

1. místo v kategorii Projekt občanské stavby
Matěj Kučera zvítězil v kategorii Projekt občanské stavby (Zdroj: Wienerberger)

Klání opět probíhá ve dvou kolech. V prvním, školním, vyberou zástupci společnosti Wienerberger společně s pověřenou osobou každé zúčastněné školy tři nejlepší práce z dané školy v obou soutěžních kategoriích a také jeden nejlepší projekt s použitím produktů značky Tondach, rovněž v každé soutěžní kategorii. Všechny práce oceněné v prvním kole automaticky postupují do kola druhého, celostátního. Jejich hodnocením se zabývá odborná porota složená z odborníků společnosti Wienerberger, nezávislého experta v oboru stavebnictví a zástupců mediálních partnerů soutěže. Porota vybere tři vítězné práce z návrhů rodinných domů, další tři z návrhů objektů občanské a bytové stavby a rovněž jednu vítěznou práci s použitím produktů značky Tondach v každé soutěžní kategorii.

Projekt Václava Krůčka
Projekt Václava Krůčka (Zdroj: Wienerberger)

Pro mladé architekty, jejichž práce budou v rámci soutěže oceněny, jsou připraveny zajímavé finanční odměny. Ve školním kole získají při umístění v rámci své školy na 1. místě 1.500 Kč, na 2. místě 1.000 Kč a na 3. místě 500 Kč. Úspěšní autoři vybraní v rámci ocenění v kategorii skládaný střešní plášť Tondach získají 1.000 Kč. V celostátním kole obdrží výherci za 1. místo 10.000 Kč, za 2. místo 5.000 Kč, za 3. místo 3.000 Kč a za vybrané projekty v rámci ocenění Tondach 5.000 Kč. Slavnostní vyhlášení výsledků finále soutěže proběhne opět v rámci veletrhu FOR ARCH 2020 v expozici Wienerberger.

Projekt Matěje Kučery
Projekt Matěje Kučery (Zdroj: Wienerberger)

Přihlášku, pravidla soutěže a veškeré potřebné informace jsou k dispozici na stránkách www.wienerberger.cz.

Publikováno: 20. 11. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima