Udělejte se na venkovní okno zimní výzdobu

Advent již nedočkavě ťuká na dveře, nastává doba velkých příprav. Než se do Vánočního kolotoče pustíme, můžeme si tyto dny zpříjemnit třeba výrobou květinové dekorace na venkovní parapet. Nemusí být laděná nutně do vánoční nálady, můžeme mít neutrální zimní výzdobu.

Jak nazdobit venkovní parapety před příchodem zimy? (Zdroj: Depositphotos)

Aby nám venkovní truhlíky na oknech či na balkóně a terase nezůstaly prázdné, můžeme si je nazdobit v zimním duchu. Pokud nepoužijeme žádné živé rostliny, můžeme v nich ponechat původní zeminu a do té napíchat různé větvičky jehličnanů či stálezelených keřů. Doplníme dalšími přírodninami, například malými dýněmi či tykvemi, mochyní, šípkem, jeřabinami, ale také třeba barevnými listy. 

Podzimní truhlík
Podzimní dekoraci můžeme dozdobit živými přírodninami i keramickými doplňky (Zdroj: Depositphotos.com)

Za okno můžeme také umístit truhlíky s vřesem. Ten vydrží i pod sněhem a může nám tak dělat parádu až do jara. Buď jej použijeme jak jedinou výzdobu truhlíku nebo jej můžeme doplnit různými dekoracemi. 

Vřes na okně
Do květináčů umístíme více barevných odrůd (Zdroj: Depositphotos.com)
Vřes pod sněhem
Vřes vydrží i pod sněhem, není potřeba jej více zdobit (Zdroj: Depositphotos.com)

Pro navození vánoční atmosféry se můžeme při zdobení okenních parapetů více rozvášnit. Použijeme jako základ větvičky jehličnanů, které jsou nedílnou součástí většiny vánočních dekorací, a doplníme symboly Vánoc. Vhodné jsou různé svíčky i lucerny, můžeme do okolí okna rozmístit hvězdičky či třeba sněhové vločky z umělé hmoty. Oblíbené jsou také různé vánoční postavičky - od Santy, přes jeho pomocníky soby, až třeba po zimní domečky. Nechte se unést kouzlem vánoc a vytvořte si originální okenní dekoraci.

Vánoční výzdoba okna
K Vánocům patří svíčky a další dekorace, použijme je i při výzdobě venkovních truhlíků (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 23. 11. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima