Muzeum rekordů vás zve na adventní návštěvu

Pokud se chcete na chvíli odpoutat od vánočního šílenství, navštivte i s dětmi pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit, kde jsou pro vás připravené zajímavé exponáty, tentokrát ovšem s vánoční tématikou. Nebude chybět například největší adventní věnec, přehlídka rekordních betlémů, zapojit se můžete do vytvoření nejdelšího dopisu Ježíškovi.

V Muzeu rekordů a kuriozit jsou některé exponáty k vidění pouze na fotografiích, betlém se 146 postavami v životní velikosti by se do prostor nevešel (Zdroj: Agentura Dobrý den)

Na největší papírový věnec bylo zapotřebí 3494 papírových ruliček o celkové délce 1,747 kilometru! Vyrobilo jej 31 účastníků Mezinárodního řemeslného sympozia, má dvě poschodí a je ozdoben 12 vánočními hvězdami, 35 zvonky, 4 svícemi s "plamenem" - opět z papíru.

Největší papírový věnec
Největší papírový adventní věnec má dvě poschodí (Zdroj: Agentura Dobrý den)

Některé rekordní betlémy byly úplně malinké, jiné mega obrovské. Mnohé z nich jsou součástí trvalé expozice - například unikátní dílko Miloše Němce, který dokázal  z lipového dřeva vyřezat betlém s motivem svaté rodiny, a umístit ho do skořápky lískového oříšku. Nejvyšší postava (svatý Josef) měří pouhých 12 mm! Věděli jste, že existuje betlém námořnický, vodní a dokonce i podvodní?

Podvodní betlém
Načerpejte inspiraci pro vlastní výrobu, co si udělat podvodní betlém? (Zdroj: Agentura Dobrý den)
Nejmenší vyřezávaný betlém
Nebo nejmenší betlém, který je vyřezaný z lipového dřeva? (Zdroj: Agentura Dobrý den)

Pomozte vytvořit nejdelší dopis Ježíškovi!

Nejdelší dopis Ježíškovi dosáhl v minulosti délky 614,42 m a návštěvníci muzea rekordů k němu přispěli přáníčky v celkové délce 18,63 metru. Na Ježíškův „kreslící a psací stroj“ psaly děti z pelhřimovských mateřských a základních škol, Angličani, Španělé a nejvzdálenější návštěvnice dokonce připutovala až ze Západní Papuy!

Nejdelší dopis Ježíškovi
Zapojte se do vytvoření nejdelšího dopisu Ježíškovi! (Zdroj: Agentura Dobrý den)

Přijďte si prohlédnout fotovýstavu betlémů, mrknout na video z letošního festivalu rekordů a napsat Ježíškovi přání nebo mu namalovat obrázek. Pastelky, fixy a papíry jsou na místě k dispozici.

Otevírací doba

Ve čtvrtek 19. prosince je zavřeno, v ostatní dny až do 20. prosince je otevřeno každý den od 9 do 17 hodin.

Otevírací doba
Otevřeno je téměř každý den (Zdroj: Agentura Dobrý den)

Vstupné do muzea je pro vás vánočně upraveno: paní učitelky a páni učitelé mají vstup zdarma, dětičky zaplatí 10,- Kč, každý malý výtvarník dostane malý dárek. Bližší informace se dozvíte na telefonu 777601304, datum a čas vaší návštěvy prosím pište na muzeum@dobryden.cz.

www.muzeumrekorduakuriozit.cz

Loga agentury Dobrý den
Agentura Dobrý den (Zdroj: Agentura Dobrý den)

Publikováno: 3. 12. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima