Druhá adventní neděle

Dnes nastává druhá adventní neděle, ve které zapálíme druhou svíčku na adventním věnci. Svíčka se nazývá betlémská a je nositelkou lásky.

Na druhou adventní neděli zapálíme druhou svíčku na adventním kalendáři (Zdroj: Depositphotos)

Než přijde Štědrý den, krátí si děti čekání vybalováním dobrot z adventního kalendáře. O druhé adventní neděli to bude okénko či balíček s číslem 8. Adventní kalendáře mohou mít různou podobu. Někdo dostane jen čokoládový adventní kalendář zakoupený v obchodě, dalšímu šikovná maminka vyrobí kalendář například z ruliček od toaletního papíru nebo například ušije z látky ve tvaru malých mikulášských punčošek.

Děti u adventního kalendáře
Než přijde Ježíšek, mohou si děti krátit čas u adventního kalendáře (Zdroj: Depositphotos.com)

K adventu patří také mnoho dobrot. A netýká se to jen cukroví či štědrovečerního menu. K vánocům totiž patří i teplé nápoje. Znáte například nápoj zvaný Bombardino? Základem tohoto nápoje je vaječný koňak a whisky. Dále potřebujeme mléko a šlehačku. Vezmeme dva díly vaječňáku, díl whisky a zahřejeme. Ještě horké nalijeme do sklenky. Můžeme naředit mlékem. Nápoje musí být do tří čtvrtin obsahu sklenky. Dozdobíme šlehačkou, vložíme slámku a servírujeme. Pozor. Raději během příprav neochutnáváme. Mohli bychom odpadnout dřív, než připravíme nápoj všem hostům. 

Bombardino
Místo grogu či svařáku si letos naservírujte nápoj bombardino (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 8. 12. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima