Rekordní pikniková deka

Nic není nemožné, a o tom nás přesvědčili v neziskové organizaci Děti bez mobilu, kde společnými silami rodičů, dětí a kamarádů ušili piknikovou deku. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby se touto dekou nezapsali do  České knihy rekordů, neboť jejich deka měří úctyhodných 332,4 m². A proč piknikovou deku šili? Tato deka je gestem a symbolem, že se život dá trávit smysluplněji než s mobilem v ruce. Zapojte se také do podobných akcí a tvořte s dětmi a přáteli a užijte si život lépe a hodnotněji.

Deka na piknik vznikla v rámci neziskové organizace Děti bez mobilu (Zdroj: organizace Děti bez mobilu)

Pikniková deka 

Přesně 332,4 m2 měří nová ručně ušitá pikniková deka, kterou společnými silami ušily děti a s nimi rodiče a kamarádi neziskové organizace Děti bez mobilu. Tímto nápadem se nejen zapsali do České knihy rekordů, ale zároveň poukázali na to, že se dá čas trávit smysluplněji, než pasivním vysedáváním s elektronickými hračkami v rukách.

Rekord
Deka byla tak velká, že si vysloužila zápis do České knihy rekordů (Zdroj: organizace Děti bez mobilu)

Nic nenahradí pocit lásky a radosti dítěte z úspěchu stvořeného vlastní aktivitou, tj. motto této neziskovky, zabývající se volnočasovými aktivitami dětí a mládeže. A přesně to se povedlo, když s více jak 160 dobrovolníků, z nichž bylo 53 dětí, zhotovilo největší ručně šitou deku, která byla v sobotu 28. září pod dohledem komisaře z agentury "Dobrý den" slavnostně zapsána do České knihy rekordů.

Účastníci
Pomáhali malí i velcí (Zdroj: organizace Děti bez mobilu)

Pikniková deka, na níž se začalo pracovat od 21. března, váží přes 217 kilo a nejstarší účastnicí, která si také píchla, bylo úctyhodných 85 let! Je tvořena ze 6 tisíc malých čtverců 25 x 25 cm a na její spojení
se použilo přes dvacet tisíc metrů nití. 

Deka na piknik
Zapojili se nejen rodiče, ale i děti, a to v počtu 160 účastníků (Zdroj: organizace Děti bez mobilu)

Radost ze společného díla měli i zakladatel neziskovky Jakub Jánský a iniciátorka šití Věra Vaňková. Čtyřnásobného otce přimělo založit projekt Děti bez mobilů poté, co své potomky s jejich kamarády nalezl v naprosté tichosti za zavřenými dveřmi pokoje, jak zabraně koukají do počítačové hry. 

Deka
Plocha deky pokryla fotbalové hřiště (Zdroj: organizace Děti bez mobilu)

 

6 tisíc čtverečků
deka byla vytvořena ze 6 tisíc malých čtverců 25x25cm (Zdroj: organizace Děti bez mobilu)

Publikováno: 17. 12. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima