Přijeďte do Muzea rekordů a kuriozit

Muzeum je ideálním turistickým cílem. Na své si přijdou všichni – děti, dospělí i senioři. Uvidíte stovky exponátů největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších… V expozici Zlaté české ručičky naleznete světově ojedinělou kolekci více než 90 unikátů ze zápalek a zápalkových hlaviček a další výrobky šikovných českých rukou. Odpočinete si na zahradě s obřími předměty.

Muzeum rekordů přeje všem svým příznivcům krásný vstup do nového roku (Zdroj: Agentura Dobrý den)

Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvytrvalejší… To vše jsou přívlastky, s nimiž se v expozici mapující unikátní výkony českých i světových rekordmanů setkáte na každém kroku.

ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY

Základem expozice je unikátní kolekce více než 90 objektů vyrobených ze zápalek a zápalkových hlaviček – nejrozsáhlejší svého druhu na světě.

Přes 80 staveb, 571 871 sirek a 248 344 zápalkových hlaviček 63 310 hodin práce jediného člověka Tomáše Kordy z Vrchlabí. Nad jejich výrobou strávil 40 let života Výsledkem jsou obrazy, vázy, rámy zrcadel, modely kosmických raket, funkční hudební nástroje, …

Vlajková loď Golden Hind vyrobená ze zápalek
Vlajková loď Golden Hind (Zlatá laň) je vyrobena z 11 554 zápalek (Zdroj: Agentura Dobrý den)

VODA PLANETY ZEMĚ

Největší sbírku českých i světových vod pomáhají budovat návštěvníci a příznivci Muzea rekordů a kuriozit, kteří do Pelhřimova vozí či posílají vzorky ze všech koutů světa i České republiky.

V tuto chvíli obsahuje již 860 vod ze 74 zemí - ty jsou pak při slavnostních příležitostech vlévány pomocí obřího trychtýře do říčky Bělá. Sbírku již obohatila voda z bájné hory Ararat, mayských pyramid, sídla jeho Svatosti Dalajlámy v podhůří Himaláje i těžko přístupné Barmy. Dosud poslední připutovala z Běloruska a pokud chcete, můžete do soutoku přispět i Vy. Stačí, když při svých prázdninových cestách naberete do plastové lahve trochu vody, napíšete na ní kdy a kde jste jí získali a kontakt na sebe a pošlete nebo přivezete jí k nám do muzea rekordů. 

AKCE "VODA PLANETY ZEMĚ"
Akce "Voda planety Země" (Zdroj: Agentura Dobrý den)
  • otevřeno denně od 9 do 17 hodin
  • dvě vnitřní expozice a zahrada s obřími předměty
  • vše nej… v 5 patrech Muzea a 3 patrech expozice Zlaté české ručičky
  • vstupné – 150 Kč (senioři 120 Kč, děti od 7 let 100 Kč) do obou expozic i zahrady
  • expozice jsou od sebe vzdáleny pouhých 10 minut chůze
  • pejsci jsou u nás vítáni

VOLNÁ VSTUPENKA

Vytiskni si dárek - volná vstupenka do muzea rekordů a kuriozit Pelhřimov.

Platí jako volná vstupenka pro 1 osobu při zakoupení druhé vstupenky ve stejné nebo vyšší hodnotě. Slevy se nesčítají.

Platí do 31. března 2020. Pokud nechcete vstupenku tisknout, vyfoťte si tuto stránku s ní na mobil a u pokladny v naší expozici ukažte fotku. Společně ušetříme pár stromů z českých lesů.

Publikováno: 2. 1. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima