Provzdušňovače trávníku na každou zahradu

Jakmile vyraší nová tráva, nastává zahrádkářům další kolo péče o ní. Pomáhá jim v tom nejrůznější zahradní technika, bez které by si již svou činnost nedokázali ani představit. Mohou použít provzdušňovače trávníku, které jim ulehčí jejich nelehký boj o nejkrásnější trávník na světě.

Hecht radí, proč používat provzdušňovače na trávník (Zdroj: Depositphotos)

Proč vertikutátor?

Kdo by nechtěl mít na své zahradě trávník jako ze žurnálu? Pomůže vám v tom nejrůznější zahradní technika a v neposlední řadě též výkonné vertikutátory neboli provzdušňovače. Můžete si vybrat podle velikosti a výkonu, a také podle typu pohonu. Jsou to výkonní pomocníci v boji s plevely a mechem a na vaší zahradě by rozhodně jeden jejich zástupce neměl chybět.

Tipy na zahradní bezdrátové vertikutátory Hecht

HECHT 1384 je akumulátorový provzdušňovač trávníků vhodný pro použití na menších plochách do 1000 m2. Největší výhodou akumulátorového pohonu je velice snadná obsluha, tichý provoz bez emisí a žádné přívodní kabely. S tímto vertikutátorem s pracovním záběrem 38 cm tak můžete snadno manévrovat mezi záhony a okolo keřů, neomezuje vás při tom žádný přívodní kabel, stroj je na rozdíl od podobných benzínem poháněných provzdušňovačů relativně tichý a bez zplodin. Stačí pouze vložit nabitý akumulátor a stroj je připraven k použití.   

Akumulatorovy_provzdusnovac_HECHT_1384
Akumulátorový provzdušňovač nepotřebuje kabel (Zdroj: HECHT)

HECHT 5654 je praktický motorový provzdušňovač trávníků s pracovním záběrem 50 cm, který zvládne i střední a větší plochy. Vertikutátor je vybaven válcem s 18 ocelovými noži,  benzinový motor OHV o výkonu 1,2 kW se postará o hladký chod i dostatečnou sílu na válci, kovové šasi pak zajišťuje dobrou stabilitu při pohybu v nerovném terénu a dlouhou životnost. Kolečka jsou vybavena kuličkovými ložisky pro hladký pohyb. Doporučená pracovní plocha je až 1600 m2

Motorovy_provzdusnovac_HECHT_5654
Motorový provzdušňovač se hodí na větší plochy trávníku (Zdroj: HECHT)

Publikováno: 8. 1. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima