Pozvánka na veletrh FOR DECOR & HOME2020

Kontraktační veletrh dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME po podzimním úspěchu expozice vánočních trendů uvede i přehlídku JARNÍ TRENDY. Ve dnech 16. až 18. ledna 2020 se v prostorách výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech mohou obchodníci i široká veřejnost seznámit s pracemi profesionálních floristek Adély Murínové a Vlasty Sekyrkové. Oficiálními vozy veletrhu jsou automobily značky FORD.

JARNÍ TRENDY 2020 představují veletrh FOR DECOR & HOME (Zdroj: PVA Expo Praha)

Exkluzivní přehlídku pro blížící se 9. ročník veletrhu FOR DECOR & HOME vytvořily floristky Adéla Murínová a Vlasta Sekyrková s akcentem na současné světové trendy oboru. „Přehlídka JARNÍ TRENDY je nejen nastíněním tuzemských a světových trendů pro jaro 2020, ale také inspirativní podívanou pro odborníky i širokou veřejnost,“ říká ředitelka veletrhu Maria Wohlrabová. Organizátorem této profesionální výstavy je přední český florista Petr Sikora, akce bude k vidění ve Vstupní hale 1. 

shutterstock_1575256318
Mezi oblíbené dekory domácností patří květinové vazby (Zdroj: PVA Expo Praha)

Profesionální floristka Vlasta Sekyrková, která je autorkou části expozice nazvané „Jaro právě přichází“, je držitelkou mnoha prestižních ocenění a v roce 2018 dosáhla na titul Mistr České republiky ve svém oboru. Její koncepce je inspirovaná probouzející se přírodou. Trend, který navrhla a bude realizovat právě na veletrhu, zdůrazňuje tradiční atributy jarní atmosféry, kdy ubývá sněhu, přírodu probouzejí sílící hlasy ptactva a vzduchem prolétá jarní vánek. Barevnost expozice vychází z ubývajícího sněhu střídaného odstíny hnědých a zelených barev, v nichž se objevují pastelové květy. Opomenuto nebude ani zlatavé slunce na modré obloze osvětlující přírodu plnou barev.

shutterstock_382515229
Slaďte si bytové doplňky do oblíbené barvy (Zdroj: PVA Expo Praha)

Také tvorba druhé autorky Adély Murínové neunikla pozornosti odborníků, která za originální práci získala absolutní vítězství v soutěži Brněnská růže 2019. Adéla představí svůj koncept „Na jaro… mladé, svěží, svůdné“ inspirovaný jiskrou odrážející se ve víně. „Základem je hnědá zemitá barva s černými prvky. Tento základ představuje samotnou přírodu a je doplněn o zlatou a bordó barvu, jež znázorňují slunce, zář, teplo a lásku. V detailech je použita také barva modrá, která je nejen symbolem jasné oblohy, ale také barvou roku 2020. Jednotlivé barvy decentně propojuje zelená představující pučení a rašení,“ popisuje floristka koncept. Více o expozici i veletrhu na www.fordecor.cz.

shutterstock_276014111
Inspirujte se jarními barvami a materiály (Zdroj: PVA Expo Praha)

Publikováno: 13. 1. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima