Zúčastněte se zápisu do České knihy rekordů

Agentura Dobrý den Pelhřimov vás zve na tiskovku na téma Nejzcestovalejší traktorista České republiky aneb Expedice s historickým traktorem ZETOR 25 A - nejdelší a do nejvyšší nadmořské výšky - v úterý 14. ledna od 13 hodin na Městském úřadě Pelhřimov, Masarykovo nám. 1 a na ploše náměstí.

Přijďte si poslechnout příběhy z cesty dlouhé přes 3000 km (Zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov)

Na pelhřimovské náměstí přijede v úterý přes 65 let starý traktor (bez kabiny), s nímž byl jeho majitel (v dešti, větru i vedrech) na cestě dlouhé 3 085 km a s nímž vyjel až na Edelweißspitze do 2571 metrů nad mořem (převýšení 1821 m během 30 km). Martin Havelka ze Škodlovic bude při této příležitosti zapsán do České knihy rekordů.

Uslyšíte neuvěřitelný příběh cesty do Skandinávie i o útrapách výjezdu na nejvýše položenou horskou silnici v Evropě Grossglocknerhochalpenstraße v rakouských Alpách. Dozvíte se, proč si předchozí majitel tento traktor koupil v srpnu 68 ihned po vpádu vojsk do Československa, i to, že traktor Z 25A byl první stroj, který ve vývoji zemědělství přišel po zvířatech (a v nemálo případech slouží v hospodářstvích dodnes).

Rekordman na historickém traktoru
Rekordman na historickém traktoru jel za jakéhokoliv počasí (Zdroj: Agentura Dobrý den Pelhřimov)

Uvidíte samozřejmě i jízdu po historickém náměstí historickým traktorem, s nímž rekordman kromě jiného ujel i 380 km na jeden zátah (během jednoho dne). A zazní i to, „kolik to žere“ a jak rychle to jede. Historický traktor se následně přesune do Brna, kde ozdobí stánek Pelhřimov – město rekordů na veletrhu Regiontour.

Publikováno: 12. 1. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima