Vysvědčení z rukou robota v iQLANDII

Jak by mohlo vypadat předávání vysvědčení v budoucnosti? V iQLANDII to zažila téměř stovka dětí z vybraných škol Libereckého kraje, které dostaly pololetní vysvědčení z rukou robota Thespiana. Mluvící humanoid žáky nejen pochválil, ale také upozornil, v jakých předmětech by měly přidat.

Robot Thespian při předávání vysvědčení v liberecké iQLANDII se dětem líbil (Zdroj: iQLANDIA)

Netradiční rozdávání vysvědčení z rukou robota v iQLANDII

„Robot mi řekl, že by mě chtěl přijmout jako zaměstnance iQLANDIE. Asi proto, že mě baví dělat nejrůznější pokusy,“ pochlubil se Ondra ze 4. třídy z liberecké ZŠ Sokolovská. Děti byly v údivu, kolik toho o nich Thespian ví. Při předávání vysvědčení nehodnotil totiž jenom prospěch, ale prozradil i to, kdo je kamarádský a pomáhá ostatním, nebo komu by neuškodilo být ve škole víc aktivní. „Myslím, že robot to shrnul naprosto správně“, potvrdila pravdivost humanoidových slov Radomíra Novotná, třídní učitelka libereckých školáků.

Mluvící robot Thespian v liberecké iQLANDII
Každé dítě si s ním mohlo popovídat (Zdroj: iQLANDIA)

Po netradičním zážitku se děti vydaly na průzkum centra. Nejvíce je zaujaly expozice Vodní svět, Člověk a Relaxační prostory, kde se všichni pustili do řešení rébusů a hlavolamů.            

Thespian z liberecké iQLANDIE byl vůbec prvním humanoidem v České republice. Vzrůstem připomíná dospělého člověka (175 cm). Ovládá čtyři jazyky – češtinu, polštinu, němčinu a angličtinu. V online módu dokáže reagovat na otázky návštěvníků v reálném čase.

Robot Thespian v expozici Člověk
Humanoidní robot má lidské vlastnosti (Zdroj: iQLANDIA)

Další expozice

Od pátku 31. ledna si liberecké vědecko-zábavní centrum připravilo pro návštěvníky speciální prázdninový program – nové Laborky pro veřejnost, Přežití v přírodě, dvě velké science show a mnoho dalšího. Až do 13. března pak bude prodloužena otevírací doba od 9.00 do 19.00 hodin, jak v iQLANDII, tak i v sousedním iQPARKU.

Více informací na www.iQlandia.cz

Publikováno: 5. 2. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima