Zamrzlý zámek

V těchto dnech, kdy je počasí jako na houpačce se mnohým z nás ráno nepovede dostat do auta nebo také v noci do bytu. Na vině je mrazové počasí a vlhkost vzduchu, která naše zámky dokáže přeměnit na ledovou pevnost. Jak se proti tomu ale bránit? Existuje na to jednoduchá, ale spolehlivá metoda.

Co dělat, když vám zamrzne zámek? (Zdroj: Prima Doma)

Jak vyřešit problém se zamrzlým zámkem?

Jistě se vám už minimálně jednou stalo, že jste přišli ráno k autu nebo večer z práce a ouha - nejde strčit klíč do zámku. Proč? Protože je zamrzlý. A teď babo raď. Jak si s tím poradit?

Existuje vcelku jednoduché řešení, ale musíme myslet na to, že prevence je vždy lepší než řešit vzniklý problém. Nebudeme tedy v žádném případě čekat, až nás mrazy překvapí a zámek zamrzne. 

Prostříknutí
Zámek jednoduše z venkovní strany prostříknete mazadlem (Zdroj: Prima Doma)

Již v období podzimních plískanic je dobré zámek prostříknout mazadlem, určeným na servis zámků. Mazadlo nedovolí vlhkosti, aby se v zámku usadila a následně zde v zimě zmrzla. 

Mazadlo
Mazadlo aplikujte předtím, než teploty klesnou pod nulu (Zdroj: Prima Doma)

V zimě pak pravidelně zámky promazáváme, aby nedošlo při odemykání a zamykání k vytlačení mazadla ze zámku. Po každém prostříknutí zámku pečlivě otřeme okolí zámku, aby mazadlo nepoškodilo dřevo dveří.

Otření
Veškeré nečistoty okolo zámku otřete, aby nedošlo k poškození povrchu dřeva (Zdroj: Prima Doma)

Publikováno: 11. 2. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima