Pozvánka na výstavu Tvořivá Olomouc

Vstoupili jsme do magického roku 2020 a s ním přichází další, již šestá edice dobře zavedené kreativní výstavy Tvořivá Olomouc. Střední škola polytechnická přivítá návštěvníky na výstavě pro jednotlivce, firmy, školy nebo školky, kde nabídne nejrůznější materiály a techniky pro výrobu hand-made výrobků. Součástí výstavy bude i veřejná sbírka pro nadaci Křižovatka.

Tvořivá Olomouc přináší pozvánku na výstavu Jaro 2020 "Tvořím, tedy jsem..." (Zdroj: Korálki)

Tvořivá Olomouc -  „Tvořím, tedy jsem…“

Kdy: 7. - 8. 3. 2020

Kde: Střední škola polytechnická - technologická hala, Rooseveltova 79, Olomouc

Vstupné: 40 – 100 Kč, děti do 150 cm a ZTP zdarma

Návštěvníci tradičně najdou na výstavě dvě haly plné stánků s workshopy, dílničkami a potřebami pro tvoření. U některých si mohou zakoupit i hotové výrobky. Nabídka jde napříč technikami i věkovými kategoriemi, své si tu najde začátečník i pokročilý tvůrce.  Pořadatel si dává záležet, aby se témata nepřekrývala a prodejci nabízeli novinky, jak v materiálech, tak v tvořivých technikách. Také se snaží vytvořit dostatek prostoru pro celodenní trávení času celých rodin. Na výstavě je dostupné kvalitní občerstvení a výborná káva a výstava je plně bezbariérová.

Nabídka materiálů
Na výstavě bude ke koupi velké množství materiálů na hand-made tvoření (Zdroj: Tvořivá Olomouc)
Květiny
Výroba umělých květin nadchne i děti (Zdroj: Tvořivá Olomouc)

Na akci se představí široké spektrum vystavovatelů z celé republiky s nejrůznějšími druhy materiálů a technik (korálky, polymery, látky, příze, barvy, scrapbooking, pískování, dřevěné a papírové dekorace, malba, dekorování a další). Součástí akce je také nabídka hotových hand-made výrobků, zejména od lokálních tvůrců, kteří svá řemesla často také předvádějí, a mnoho z nich umožňuje návštěvníkům si je vyzkoušet. Z netradičních nebo méně dostupných technik můžeme uvést např. tradiční foukání skla, paličkování, plstěné výrobky, včelí produkty, mýdla, keramika, patchwork a další.

Velikonoční dekorace
Blížící se velikonoce nabídnou množství námětů (Zdroj: Tvořivá Olomouc)
Drhané dekorace
Výrobky z provázků a bavlnek stylem drhání jsou opět v módě (Zdroj: Tvořivá Olomouc)

V neposlední řadě je výstava zajímavou příležitostí pro školy, školky a jiné organizace k získání kontaktů na nové dodavatele a techniky, které mohou uplatnit při svých školních i mimoškolních aktivitách a práci.

Tvořivá Olomouc pořádá také veřejnou sbírku pro nadaci Křižovatka, která již od roku 1995 pomáhá dětem ohroženým "Syndromem náhlého úmrtí kojenců". Pořadatelé výstavy věnují nadaci kromě peněz z veřejné sbírky také 1% ze vstupného. Díky výtěžku z předešlých ročníků se podařilo vybrat finanční prostředky na celkem 14 monitorů dechu pro Novorozenecké Fakultní nemocnice v Olomouci.

Plakát
Plakát vás zve na tvořivou výstavu do Olomouce (Zdroj: Tvořivá Olomouc)

Rok 2020 se často označuje jako rok nových začátků, tak pokud jste ještě tvořit nezačali, výstava je skvělou příležitostí vyzkoušet, co by právě Vám sedlo. A pokud už znáte ten nádherný pocit uspokojení, který kreativní činnost přináší, přijďte načerpat jarní inspiraci!

Dekorace
Návštěvníci si mohou zkusit vytvořit jarní dekorace do bytu (Zdroj: Tvořivá Olomouc)

Publikováno: 12. 2. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima