Závěsný květináč místo police

Pokud jsme milovníky pokojových květin a parapety našich okem už nestačí pojmout to množství kytiček, musíme najít další řešení, kam květiny umístíme. Můžeme nainstalovat police nebo květinové stojany, ale můžeme také vyrobit jednoduché květináčové závěsy, které jsou hotové během několika minut a vypadají velmi dekorativně.

Vyrobte si jednoduchý závěsný květináč (Zdroj: Prima Doma)

Závěsný květináč je řešením pro pokojovky

Milovníci pokojových květin si jistě mnohokrát často lámou hlavu, kam své zelené krásky umístí. Parapety, police i květinové stěny jsou už přeplněné. Řešením může být jednoduchý závěsný květináč, který si zvládnete vyrobit doma prakticky na koleně.

Co budeme potřebovat:

  • provázek
  • nůžky
  • květináč s rostlinou
  • hmoždinku a závěsné očko s vrutem

Závěsný květináč

1. Nejprve si nastříháme 8 stejně dlouhých provázků a provlékneme je otvorem ve dnu květináče. Uvnitř květináče uděláme velký a pevný uzel.

Začátek
Provlékneme dnem květináče provázky a uvnitř uděláme pevný uzel. (Zdroj: Prima Doma)

2. Všech 8 provázků rozdělíme na dvojice. Každou dvojici zauzlujeme. 

Uzlíky
Vždy dva provázky svážeme uzlíkem (Zdroj: Prima Doma)
Začátek závěsu
Vezmeme vždy dva sousední provázky a spojíme je uzlem (Zdroj: Prima Doma)

3. Provázky nad uzlem opět rozdělíme a vytvoříme nové dvojice. To znamená, že spoj provázků 1+2 bude rozdělen a provázek 1 se spojí s provázkem 8, zatímco provázek 2 s provázkem 3. Provázek 4 se spojí s provázkem 5, provázek 6 s provázkem 7.

Uzlíkování
Uzlíkováním provázků tvoříme mřížkovou mozaiku (Zdroj: Prima Doma)

4. Takto postupně uzlujeme spoje a provázky opět spojujeme systémem 1+2, 3+4, 5+6, 7+8. Tímto způsobem se nám bude tvořit mřížka okolo květináče.

Mřížka
Uzlíkováním budeme oplétat celý květináč (Zdroj: Prima Doma)

5. Opleteme takto celý květináč a zbytek volných provázků spojíme pevným uzlen až na konci, abychom mohli závěsný květináč pověsit do přivrtaného očka ve stropě. Na dno květináče umístíme malou podmisku, která bude zachytávat vodu při zalévání. Květináč osadíme pokojovou květinou.

Hotový závěsný květináč
Hotový závěsný květináč (Zdroj: Prima Doma)

Publikováno: 17. 2. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima