Veletrhy PAMÁTKY - MUZEA - ŘEMESLA

Ve dnech 13. až 16. února se v prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA uskuteční 8. ročník veletrhů Památky - Muzea - Řemesla s mottem Dejme minulosti budoucnost. Mezioborové veletrhy obnovy, financování a využití se konají již osmým rokem.

Ukázky starých řemesel nám připomenou dávné doby, stejně tak muzejní a historické exponáty (Zdroj: foto vystavovatelů veletrhů Památky - Muzea - Řemesla)

Veletrh představuje výjimečnou příležitost pro prezentaci a ukázky záchrany a konverze historického dědictví, projektování a stavitelství, věnuje se historii a sbírkám muzeí i celé oblasti památkové péče. Své místo zde má restaurátorství a umělecké řemeslo, ochrana a zabezpečení staveb a jejich částí a vybavení, materiály, technologie a řemeslné postupy pro rekonstrukci památkových objektů, prvky a systémy technické infrastruktury a technického vybavení budov, požární ochrana a zabezpečení objektů a areálů, ovšem také rozsáhlá problematika soudobého využití památek a památkových souborů. Nedílnou součástí je také podpora tradičního řemesla. Motto veletrhu Dejme minulosti budoucnost vyjadřuje právě ten přístup, který naše památky, muzea a řemesla potřebují.

Hrady a zámky
Připomenete si unikátní památky (Zdroj: foto vystavovatelů veletrhů Památky - Muzea - Řemesla)

Uvedení do života Poutních míst Středních Čech

V pátek 14. února od 14 hodin proběhne v Konferenčním sále č. 2 ve Vstupní hale I představení knihy Poutní místa Středních Čech za přítomnosti hejtmanky středočeského kraje paní Jaroslavy Pokorné Jermanové. Knihu představí Zdenek Wasserbauer, pomocný biskup pražský. Přijďte se podívat na uvedení knihy do života!

Vyzkoušejte si na vlastní kůži stavbu roubenky

Děti i dospělí, pojďte se stát na chvíli staviteli či tesaři! V rámci prezentace Národního technického muzea si mohou návštěvníci vyzkoušet stavbu roubeného domu, která je součástí edukačních programů v Centru stavitelského dědictví v Plasích. Stavebnice zmenšeného roubeného domu se ve svých proporcích, konstrukčním a materiálovém provedení odkazuje na tradiční stavby lidové architektury.

Veletrhy nabídnou mimořádný koncert

Rádi bychom Vás také pozvali v sobotu 15. února od 14 hodin na koncert předního českého carillonera Radka Rejška. Unikátní mobilní zvonohru rozezní přímo na venkovní ploše veletrhu. Celková hmotnost této koncertní zvonohry je 21 800 kg. A zvony jsou v tomto případě rozeznívány elektromagnetickými kladivy.

Zvonkohra
Součástí výstavy bude i jedinečný koncert (Zdroj: PVA Expo Praha)

Atraktivní návštěvnická soutěž o zajímavé ceny

Veletrhy Památky - Muzea - Řemesla pořádají letos návštěvnickou soutěž o atraktivní ceny. Stačí navštívit 5 expozic v Hale 5, obdržet razítko a vyplněný soutěžní lístek vhodit do boxů připravených u vchodu do Haly 5 nebo na informačním centru v Hale I a II. Vyhrát můžete víkendové pobyty, vstupy do vybraných hradů a zámků, skanzenů, muzeí a galerií. Kompletní seznam výher najdete na www.pamatky-muzea-remesla.cz.

Veletrhy Památky - Muzea - Řemesla se pyšní mnoha kvalitními záštitami

Seznam udělených záštit je mimořádně bohatý. Děkujeme Ministerstvu kultury, Ministerstvu pro místní rozvoj, České komoře autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Asociaci majitelů hradů a zámků a v neposlední řadě Federaci židovských obcí.

Historie
Neměli bychom zapomínat na historické objekty našich předků (Zdroj: foto vystavovatelů veletrhů Památky - Muzea - Řemesla)


Mimořádně pestrý výčet partnerů

Představujeme Vám také partnery a odborné partnery veletrhů Památky – Muzea – Řemesla. Jsou to: Magistrát hlavního města Prahy, Cech parketářů, ČKAIT, Platforma industriální stopy, Fakulta architektury ČVUT, Arcibiskupství pražské, Česká biskupská konference, Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Národní technické muzeum, Národní památkový ústav, Cech malířů, lakýrníků a tapetářů ČR, Asociace muzeí a galerií a Institut pro památky a kulturu.

Dejme minulosti budoucnost

Veletrhy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA také velmi příjemně spojily své síly s veletrhy HOLIDAY WORLD a REGION WORLD. Díky tomuto svazku dochází k úžasné a logické synergii mezi památkami a cestovním ruchem, kdy se na akci, pod záštitou Ministerstva kultury ČR, budou prezentovat nejzajímavější památkové objekty v zemi, včetně církevních.

Souběžně s veletrhy cestovního ruchu a regionální turistiky

Větší a modernější HOLIDAY WORLD se bude konat už podevětadvacáté, a to ve stejném termínu, tedy 13. až 16. února 2020.  Návštěvníky překvapí i další významnou inovací, a tointenzivnější propagací regionů.  Neméně atraktivní REGION WORLD totiž nabídne v celé své kráse i klenoty krajů České republiky, a to především z pohledu pěší turistiky. Pořadatelem veletrhů je společnost ABF.

Kočár
Vystavovatelé na veletrzích prezentují též techniky restaurování historických skvostů (Zdroj: foto vystavovatelů veletrhů Památky - Muzea - Řemesla)

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy.  „V roce 2020 se na veletrhu HOLIDAY WORLD představí národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, například Ameriky, Asie a Afriky. Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky a aktuální nabídky zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur,“ říká Martin František Přívětivý, obchodní a marketingový ředitel z pořadatelské společnosti ABF.

Souběžné veletrhy jako bonus

Závěrem je důležité zdůraznit, že zmíněné kvalitní veletrhy, tedy PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA, si mohou návštěvníci užít v rámci jedné vstupenky s veletrhy HOLIDAY WORLD a REGION WORLD. Vstupenky jsou již nyní v předprodeji.  

Další důležité informace, včetně aktuálního doprovodného programu, najdete na www.pamatky-muzea-remesla.cz.  

Muzea
I zvířecí exponáty zaslouží vaší pozornost (Zdroj: foto vystavovatelů veletrhů Památky - Muzea - Řemesla)

Otevírací doba pouze pro odborníky:                  Otevírací doba pro veřejnost:

Čtvrtek  9:30 – 18:00 hodin                                       Pátek    14:00 – 18:00 hodin

Pátek     9:30 – 14:00 hodin                                      Sobota    9:30 – 18:00 hodin

                                                                                  Neděle    9:30 – 15:00 hodin

Vstupné:

Základní:     150 Kč

Zlevněné:    120 Kč (senioři nad 60 let, ZTP, studenti do 26let)  

Zdarma:       děti do 140 cm v doprovodu dospělé osoby, ZTP/P vč. 1 osoby doprovodu,         

                     hromadné studentské (min. 10 osob) se seznamem studentů 

Publikováno: 12. 2. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima