Projekt NakopniPrahu jde do semifinále

Pražský inovační maraton #NakopniPrahu vstupuje do semifinále, odborná porota vybrala ze 41 přihlášených týmů 25 nejlepších. Ty se sejdou 28. února 2020 v Centru architektury a městského plánování (CAMP), kde se seznámí s mentory z řad expertů, specialistů z magistrátu i zástupců partnerských firem. Dovědí se všechny potřebné detaily o tématech, která budou mít za úkol zpracovat, a také se seznámí s průběhem celého inovačního maratonu.

Semifinalisté projektu #NakopniPrahu se sejdou, aby pomohli Praze s inovacemi (Zdroj: CAMP)

 

Výzvy pro inovátory

1. Jak využít městská data?

2. Jak zbavit Prahu vizuálního smogu?

3. Jak rozšířit zeleň a zlepšit využití vody?

4. Jak se mohou sousedé lépe poznat a pomáhat si?

5. Jak lépe pečovat o nemocné a ohrožené?

6. Jak progresivně vzdělávat v bezpečném prostředí?

Projekt #NakopniPrahu není pouze inovačním maratonem pro úzkou skupinu specialistů. Zasahuje do širokého spektra oborů, jako jsou péče o veřejný prostor nebo kultura v hlavním městě, což se významně odrazilo na počtu přihlášených týmů. Do projektu se kromě studentů a absolventů IT či technologických oborů přihlásili i medici, právníci nebo psychologové, z čehož máme velkou radost,“ uvádí Zdeněk Hřib (Piráti), primátor hl. m. Prahy.

NakopniPrahu ilustrace 3
V semifinále se týmy setkají s odborníky a matadory, kteří je povedou dál (Zdroj: CAMP)

Do Pražského inovačního maratonu se mohly přihlásit dvou až pětičlenné týmy, které si zvolily jednu ze šesti oblastí, jež jsou šité na míru aktuálním rozvojovým výzvám hlavního města. V rámci připravovaného setkání účastníků s mentory a dalšími odborníky, tzv. Nalejvárny, dostanou soutěžící možnost lépe se seznámit nejen s výzvami, ale díky odborným přednáškám také s nástroji, daty a možnostmi, které budou moci v průběhu soutěže využívat.

Během tří měsíců trvání vytvoří soutěžící za pomoci mentorů, akademiků a odborníků na zvolená témata realistické, a hlavně funkční řešení výzvy, pro niž se rozhodli. Na projektu se podílí kromě Magistrátu hlavního města Prahy také městské firmy (např. Operátor ICT, Technická správa komunikací hl. m. Prahy) a neziskové organizace (např. sociální podnik Pragulic). Akce nabídne také řadu příležitostí k networkingu všech účastníků.

NakopniPrahu ilustrace
Na výběr bylo několik témat, které mají spojitost s inovacemi (Zdroj: CAMP)

Projekt #NakopniPrahu nabízí nadšeným inovátorům především možnost proměnit svůj nápad v realitu. Je také vynikající příležitostí seznámit se s odborníky na danou problematiku. První tři týmy získají finanční odměnu v hodnotě 50 000, 30 000 a 20 000 Kč. Hlavní město Praha navíc pomůže získat nejlepším projektům dotace na realizaci projektu,“ popisuje Jaromír Beránek, předseda Výboru pro IT a Smart City Zastupitelstva hl. m. Prahy.

„Nalejvárna“ Pražského informačního maratonu se koná v pátek 28. února 2020 v Centru architektury a městského plánování. Více informací o projektu najdete na www.nakopniprahu.cz.

NakopniPrahu ilustrace 2
Týmy se zaměřily na modernizaci a nové možnosti pro život ve městě (Zdroj: CAMP)

O projektu #NakopniPrahu

Pražský inovační maraton #NakopniPrahu je veřejná soutěž pro týmy inovátorů, jejichž úkolem je vymyslet a v detailu rozpracovat návrh řešení šesti výzev pro zlepšení života v Praze. Maraton byl zahájen 16. prosince 2019 a vyhlášení vítězných projektů určených k realizaci se uskuteční 14. června 2020. Pořadatelem maratonu je Magistrát hlavního města Prahy a organizátorem společnost Insane Business Ideas s.r.o. Více informací najdete na www.nakopniprahu.cz

NakopniPrahu ilustrace 4
Vybrané týmy tvoří řešení výzvy, pro niž se rozhodli (Zdroj: CAMP)

Publikováno: 18. 2. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima