S novou sezónou nová kuchyň

Rozhodli jste se pořídit si na jaro novou kuchyň nebo obnovit tu stávající? Pak je nejvyšší čas začít s výběrem a nákupem. Vaše vysněná kuchyň se většinou musí vyrobit, a to obvykle trvá šest i více týdnů.

Sezóna kuchyní začíná (Zdroj: Oresi s.r.o.)

Opět máme inspiraci pro všechny zákazníky, kteří si chtějí pořídit novou kuchyň. Do nové sezóny kuchyní Oresi přichází především s novinkami v řadě Dolti Collection by Andrea Capovilla a Dolti, ale také v řadě prémiových kuchyní Livanza a v kuchyních  Bauformat nabízejí široký výběr nových dekorů, stylů a barev.

HIT sezóny kuchyně Silk Touch a Linea Retta

Zájemce o novou kuchyň dozajista zaujme aktuální modelová řada kuchyní Silk Touch v hedvábném matu v právě velmi módní jemně šedé barvě s integrovaným profilem pro otvírání. Tento charakteristický prvek nazvaný Linea Retta, dosud spíše prémiového a na výrobu náročného designového nábytku, je v pojetí Oresi estetický, kvalitní, ale dostupný i v běžné kuchyni.

2_LINEA RETTA detail 02
Integrované profily Linea Retta jsou určeny pro horní i dolní dvířka (Zdroj: Oresi s.r.o.)

Linea Retta je italský pojem pro nepřerušovanou hladkou linku. Proto tak italský designér Andrea Capovilla pojmenoval čistý hladký vzhled nové modelové řady kuchyní Oresi. Lidé, jejichž oku lahodí styl bydlení, kterému se někdy říká minimalistický a jindy moderní, teď mají možnost pořídit si kuchyň v tomto pojetí za opravdu mimořádně dostupnou cenu. Jako vždy v této společnosti, i v případě modelové řady Linea Retta je otázkou, co se vám líbí, a ne jestli na to máte.

V minimalismu se skrývá krása

Hladké stěny nábytku s integrovanými otvíracími profily jsou nejen krásné, ale i praktické z hlediska snazší údržby. Jednoduše – je to krása, která se snadno udržuje. Integrovaná madla mají nové kuchyně Silk Touch v šedém hedvábném matu, ale lze jimi vybavit i další kuchyně z řady Dolti Collection by Andrea Capovilla.

Síla minimalismu je často popisována kosmopolitním pojmem „WOW“ efekt. Zdánlivě prosté rysy interiéru v tomto stylu vytvářejí jedinečnou atmosféru, která nás Čechy přinutí užasle vydechnout: Páni, to je krása.

3_LR_SILK TOUCH - Cappuccino grey mat
Kuchyně SILK TOUCH, MAGIQ a LINEA RETTA. Skryté profily pro otvírání podpoří čistý minimalistický výraz vašeho nábytku (Zdroj: Oresi s.r.o.)

Decentně okouzlující TROPIQA z řady Dolti

Zákazníky potěší rovněž novinky v řadě Dolti, kterou rozšířily modely TROPIQA v jemném matném vanilkovo-krémovém dekoru nebo model LOGIQ v bílém matu. Hodí se do každého interiéru a radovat se z nich budou hlavně milovníci bílých kuchyní. Jsou trendy a zároveň nadčasové. Hladký povrch dvířek tyto kuchyně předurčuje k harmonickému doladění stylu vašeho domova.

4_Tropiqa_RGB
Kuchyň TROPIQA v jemném matném vanilkovo-krémovém dekoru z řady Dolti (Zdroj: Oresi s.r.o.)

Livanza a Bauformat také v aktuálních barvách a dekorech

Nové módní trendy, vycházející například z milánských veletrhů Salone Del Mobile a Eurocucina se letos návštěvníkům odhalí teprve v červnu. Ale výrobci interiérové výbavy musí vývoj odhadnout. Například designéři kuchyní Oresi se snaží dopředu předvídat nové trendy a včas u kvalitních výrobců objednat materiály, barvy a dekory, které odpovídají nebo brzy budou odpovídat aktuální módě.

7_STEVIA_KAAVA_126
Sestava kuchyní Stevia a Kaava v aktuální modré a šedé v módním dekoru betonu (Zdroj: Oresi s.r.o.)

Barevné trendy pro rok 2020

A designéři Oresi měli správný odhad, protože v posledním čtvrtletí minulého roku trendsetteři vybrali barvy roku pro rok 2020 a většina z nich se objevuje v nabídkách kuchyní. Jde zejména o společnost Pantone Color Institute, která udává směr nejen pro módní a kosmetický průmysl, ale ovlivňuje také užití těchto barev v našich interiérech. A pak také o světové výrobce nátěrových hmot, jejichž architekti a designéři každoročně vybírají nejoptimálnější barvy a jejich doplňkové palety.

8_SAVANA
Kuchyně Savana v příjemné kombinaci bílé a barvy korálu vnese do bytu pozitivní a veselou atmosféru (Zdroj: Oresi s.r.o.)

K těm nejvýznamnějším patří společnost Akzo Nobel s vlastní značkou interiérových nátěrových hmot Dulux, a zmínit můžeme také společnosti PPG anebo Sherwin-Williams. Dulux pro letošní rok připravil kombinaci jemných odstínů zelené, modré a šedé, inspirovaných barvami raní oblohy, neutrální barvu Tranquil Dawn, kterou u nás nazýváme Mátově šedou.

5_W_Dulux_Paleta barev_jpeg
Dulux barva roku - Tranquil Dawn a škála doplňkových barev (Zdroj: Oresi s.r.o.)

U společnosti Pantone je uklidňující modrá Classic Blue 19-4052. Sherwin-Wiliams má námořnickou modrou Naval SW 6244 a společnost PPG, zvolila kobaltový odstín s názvem Chinesse Porcelain. U nás jsou známé také barvy JUB, kde byl pro letošní sezonu vybrán teplý oranžový odstín s jemným hnědavým nádechem, který připomíná červenou půdu, cihlové tašky střech historických městských jader, podzimní listí i žhnoucí uhlíky a vzbuzuje v pozorovateli pocity tepla, nostalgie a komfortu.

9_Girona S_mbfm540FG498
Další příjemný odstín modré barvy přináší kuchyně Girona S (Zdroj: Oresi s.r.o.)

Modrá se uplatní i v kuchyni

Modrá barva se hodí také do kuchyně. Nejen jako výmalba stěn, která tolik sluší bílým kuchyním. Zajímavé je i její použití na dvířkách kuchyní. Proto v Oresi najdete jak kuchyně v trendy modré barvě, tak lehce ředěné modré odstíny, barvy vody exotických moří nebo kuchyně v aktuálních šedých a zelenkavých odstínech. A samozřejmě také módní oranžové tóny, povrchy v barvě mědi a mosazi, a šedé, černé a tmavé kuchyně v matu i lesku, spoustu oblíbených dřevodekorů a dekorů kamene a mramoru.

6_FERRA_SAVANA
Novinka povrch kuchyně Ferra připomíná kov a Savana v barvě mořské vody (Zdroj: Oresi s.r.o.)

Kuchyně Oresi nově se Známkou kvality

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci přehlídky Stavba roku udělila Známku kvality 2019 kuchyním Dolti Collection od Oresi.

Porota zastupující široké spektrum nejvýznamnějších odborníků z oblasti stavebnictví a architektury od Českého vysokého učení technického, přes ministerstva vlády ČR až po odborné inženýrské svazy a společnosti vyhodnotila komplexní přínos modelové řady Dolti Collection pro stavebníky, architekty i koncové uživatele a udělila těmto kuchyním Známku kvality 2019. Toto ocenění získaly kuchyně Dolti Collection jako jediné na trhu.

10 DETAL_STREAM_01
Detail hrany stolu Stream (Zdroj: Oresi s.r.o.)
10_STREAM_
Horkou novinkou je rovněž kuchyně Stream se zajímavou kontrastní hranou dvířek a zásuvek (Zdroj: Oresi s.r.o.)

Nejvyšší ocenění v průzkumu získala společnost Oresi

Mezinárodní agentura IBRS (International Business and Research Services) provedla v loňském roce průzkum veřejného mínění v oblasti životního stylu a bydlení. V kapitole zaměřené na kuchyně dosáhla vynikajících výsledků značka Oresi.

12_aktualita_210_3
Ocenění je známkou kvality (Zdroj: Oresi s.r.o.)

Podle tohoto průzkumu jsou kuchyně Oresi nejznámější značkou na našem trhu. Pro Oresi je ale ještě důležitější výsledek srovnání odpovědí na otázku Jak jste spokojeni s kuchyní, kterou aktuálně užíváte. Ve srovnání s kompletním výčtem kuchyňských značek na našem trhu dokládá výzkum IBRS, že uživatelé kuchyní Oresi jsou se svými kuchyněmi nejspokojenější. V těsném závěsu za Oresi skončily kuchyně Sykora, další značky už mají v tomto parametru větší odstup. Z průzkumu vyplynulo, že 83 % dotázaných uživatelů kuchyně Oresi je se svou kuchyní rozhodně spokojeno nebo nadprůměrně spokojeno, dalších jedenáct procent je celkem spokojeno.

13_aktualita_1608_1
Jak jste spokojeni s kuchyní, kterou aktuálně užíváte? (Zdroj: Oresi s.r.o.)
11_Amsterdam_Rhodos_
K aktuálním trendům patří také povrchy se vzhledem kamene nebo mramoru. Na obrázku je model Amsterdam (Zdroj: Oresi s.r.o.)

Publikováno: 25. 3. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima