CERVA darovala 4,5 tisíce respirátorů zdravotníkům

V době akutního nedostatku ochranných pomůcek darovala společnost CERVA více než 4,5 tisíce respirátorů třídy FFP3 a 700 respirátorů třídy FFP2, které v současných dnech předává ředitelům pražských nemocnic Na Homolce, Na Bulovce, v Motole a Všeobecné fakultní nemocnici, řediteli kladenské Oblastní nemocnice, a rovněž řediteli Fakultní nemocnice v Ostravě.

Ředitelům šesti nemocnic darovala CERVA 4,5 tisíce respirátorů (Zdroj: CERVA GROUP a.s.)

Respirátory třídy FFP3 jsou určené k ochraně nejvíce exponovaných osob, u kterých hrozí bezprostřední nebezpečí nákazou onemocnění COVID-19 způsobovanou nejnovější mutací coronaviru. Ten v současnosti sužuje velkou část světa. Nemocnice Na Homolce, Na Bulovce a v Motole obdržela od společnosti CERVA již v pondělí každá po tisíci kusů respirátorů nejvyšší třídy. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze pak ve středu obdržela 700 kusů respirátorů třídy FFP2 a 370 kusů respirátorů třídy FFP3. Ve středu rovněž proběhlo naplánované předání 405 kusů respirátorů ve Fakultní nemocnici Ostrava a 750 kusů respirátorů FFP3 v Oblastní nemocnici Kladno.

Zaměstnanci nemocnic si zaslouží obdiv

Zdravotní personál je nedostatečně vybaven, bojuje s nedostatkem respirátorů, navíc čelí nepříteli v přesile. Lékaři a zdravotní sestřičky tak žijí pod permanentní hrozbou. Nasazují vlastní životy za každého z nás. Tímto drobným darem chce společnost CERVA alespoň trochu pomoci obětavým doktorům a sestřičkám, kteří jsou denně vystaveni nebezpečí nakažení touto zákeřnou chorobou. Právě lékaři a zdravotní sestry představují v dnešní době první bojovou linii, která nás chrání před nebezpečnými výpady neviditelného nepřítele. Za to jim patří naše hluboké poděkování.

Nedostatek ochranných prostředků v našich nemocnicích bohužel odráží situaci na trhu OOPP na celém světě. S onemocněním COVID-19 se momentálně nejvíce potýká západní civilizace na obou březích Atlantiku, proto je poptávka po těchto ochranných prostředcích nevídaná. Současnému stavu nepomáhá ani to, že největší světoví producenti ochranných pomůcek – Čína a Indie – razantně omezují export těchto produktů ze země.  

Situaci na východních trzích však společnost nadále monitoruje a dělá vše proto, aby se podařilo do Česka dopravit větší množství nejenom respirátorů, ale stále nedostatkových ochranných roušek či jednorázových obleků.

Publikováno: 30. 3. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima