Kempy připravují nové sprchové automaty

Vodní nádrž Lipno, kemp ve Sloupu v Čechách nebo třeba na Pastvinách mají na začátku letošní letní sezony jedno společné. Na všech těchto místech jsou nové mincovní a žetonové automaty pro sprchy od české značky Sanela.

V český kempech a na koupalištích se rozšiřují mincovní automaty na sprchování (Zdroj: Depositphotos)

Kempy pořizují nové sprchové automaty

Umožňuje majitelům kempu, koupaliště ale třeba i majitelům čerpacích stanic či hotelů, kontrolovat spotřebu vody a zároveň i spotřebu elektřiny. Nastaví si dobu, po kterou voda poteče, za určitý poplatek.

„Rozšiřujeme tímto oblast působnosti a jde o naprosto logický posun,“ říká Pavel Rybka spolumajitel značky Sanela a dodává: „Produkt jsme vyvíjeli několik let nejen z pohledu funkčnosti, ale i z pohledu anti vandalství a možnosti propojenosti s otevíráním dveří nebo pro použití jednofázového spotřebiče, jako je například pračka nebo fén.“

Sprchový automat
Sprchový automat je uzpůsobený jak na žetony, tak na mince (Zdroj: BEAUFORT)

Automat na jednu sprchu stojí od 13 tisíc korun bez DPH.  Můžete si také pořídit jeden automat, kterým budete ovládat třeba až osm sprch (cena od 20 tisíc korun bez DPH). Zároveň automaty umožňují získat statistické informace a provést diagnostiku přístroje. S novou řadou automatů pak lze ovládat sprchy pomocí programovatelného žetonu RFID.

Úspory vody při využívání mincovních automatů jsou v porovnání s pákovými bateriemi v řádech desítek procent.

Publikováno: 13. 4. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima