Kancelář nemusí být jen ve firmě

Místa, která patřila ještě nedávno k nejrušnějším, jsou nyní téměř prázdná. Nebývalý klid není jen smutnou připomínkou řádícího viru, ale také příležitostí změnit to, co za plného provozu není možné. Právě nyní si řada firem uvědomuje, že stav karantény lze velmi efektivně využít k vylepšením, kterým většinou přítomnost lidí v kancelářích brání a tyto činnost je nutné směřovat na dobu pracovního klidu nebo víkendy. Na tuto skutečnost již zareagovaly některé projektové kanceláře, studia i výrobci nábytku. Jednou ze společností, která za tímto účelem vyvinula jednoduchý koncept efektivních úprav je designové studio Adron.

Jak se z home office mění interiér kanceláří (Zdroj: ADRON)

Málokdy pracovalo tolik lidí z domova jako v těchto dnech a jen málokterá prodejna si mohla dovolit přerušit svůj provoz kvůli úpravám interiéru.

Mezi nejčastější úpravy patří například vymalování prostor, výměna podlahových krytin, likvidace starých tiskovin a nepotřebných věcí, přemístění a optimalizace pracovišť popřípadě jejich výměna a další prvky údržby. Populární jsou však realizace odkládaných úprav celkových konceptů designu kanceláří i prodejen.

Kancelář doma
Kancelář lze vytvořit i ve vašem obýváku (Zdroj: ADRON)

Za tímto účelem se připravily jednoduché nástroje, které jsou velmi efektivně k dispozici každému zájemci. Jsme přesvědčeni, že lidé se budou do kanceláří těšit dvojnásob, když na ně bude čekat překvapení v podobě trochu krásnějšího pracovního místa.

Než se kanceláře a prodejny znovu zaplní lidmi, má každý možnost trochu vylepšit to, co dříve nešlo.

Kancelář v lese
Neuškodí trocha čerstvého vzduchu a přírody okolo sebe (Zdroj: ADRON)

V “normálních” časech jsou hlavní činností realizace komplexních řešení interiérů. A nyní se vybraly čtyři oblasti, které lze snadno a účinně v klidnějších kancelářích a prodejnách uskutečnit.

Jde o tyto čtyři oblasti:

  • Projektová činnost na úpravu současné dispozice nebo nové plánování pracovišť
  • Drobné stavební nebo interiérové úpravy komerčních prostor
  • Služby ve smyslu stěhování, likvidace nepotřebných věcí, konzultace ned zlepšením pracovního prostředí
  • Myšlenka v pokračování ekonomicky výhodného Home Office i po skončení karantény a tím zabezpečení vybavení domácích pracovišť z programu MYDESK
Kancelář na náměstí
Pokud pracujete home office, můžete si kancelář udělat třeba v oblíbené kavárně (Zdroj: ADRON)

Publikováno: 17. 4. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima