Uvařte si lasagne podle Live With Anny

„To není jídlo, to je způsob života“. Tak hodnotí lasagne jeden slavný komiksový a filmový hrdina: líný, mlsný a věčně hladový kocour Garfield, který pro talíř této italské klasiky udělá cokoliv. I když se zdá, že jde o pokrm docela náročný, není to pravda. Chce to kvalitní suroviny, a vědět, jak na to. O jeden skvělý tip se podělila zkušená bloggerka Live With Anny; dokonce i formou návodného videoreceptu, takže se není čeho bát – výsledek bude stát za to. Najdete jej spolu s mnoha dalšími recepty, triky, i skvělými videocviky na doma s Hankou Kynychovou na stránkách „Spolu to zvládneme“ ikonické české značky MORA. MORA tak usnadňuje současnou nelehkou situaci, kdy se ocitla řada z nás nedobrovolně po celé týdny v roli kuchařky, učitelky, pečovatelky, bavičky a uklízečky – a k tomu navrch zaměstnané ženy. Takže, jak na to?

Božské jídlo podle jedné líné, mlsné filmové hvězdy (Zdroj: MORA)

Na jeden pekáč lasagní, který vydá na šest porcí, budete potřebovat:

Lasagne

 • 1 kg mletého hovězího masa
 • 2 cibule
 • 3 lžíce oleje
 • 2 petržele
 • 3 mrkve
 • 1 rajčatový protlak
 • 400 ml vody
 • 2 mozzarelly
 • 100 g sýru Grana Padano
 • cca 300 g těstovin (lasagne)
 • sůl a pepř

Bešamel

 • 50 g másla
 • 50 g mouky
 • 500 ml mléka
 • 1 lžičku soli
 • nastrouhaný muškátový oříšek
suroviny
Budeme potřebovat těstoviny na lasagne, mleté maso, sýr a bešamel (Zdroj: Depositphotos)

A jak na to?

Nejprve si připravte směs do lasagní. Na oleji osmahněte cibulku a přidejte mleté maso. Maso nechte zatáhnout, nachystejte si mrkev a petržel, kterou očištěnou nastrouhejte na struhadle nahrubo. Nachystanou zeleninu přidejte do hrnce a ještě chvilku opékejte. Nakonec přidejte sůl, pepř, rajčatový protlak a vodu. Takto připravenou směs zaklopte pokličkou a duste přibližně hodinu.

Mezitím si připravte bešamel. Nechte si v kastrůlku rozpustit máslo a postupně přimíchávejte mouku, dokud vám nevznikne jíška. Do jíšky nalijte mléko, pořádně míchejte metličkou, směs přiveďte k varu a na mírném plamenu směs vařte, dokud nezhoustne. Nakonec ji dochuťte solí a muškátovým oříškem.

Lasagne postupně seskládejte tak, že na spod pekáčku rozprostřete vrstvu masové směsi, na ní dejte plátky těstovin, na těstoviny bešamel, masovou směs a vše posypejte parmezánem. Takto pokračujte, dokud vše nespotřebujete. Poslední vrstvu mějte masovou a tu posypejte zbytkem parmezánu a položte na něj rozkrájenou mozzarellu. Takto nachystané lasagne dejte do vyhřáté trouby na 180 °C a pečte je hodinu některá trouba již má přímo úsporný ECO program například pro pečení lasagní, kdy pracuje kruhový topný článek a ventilátor v zadní stěně trouby zajišťuje rovnoměrné proudění horkého vzduchu kolem pokrmu. Po hodině pečení lasagne odkryjte a nechte je ještě přibližně 10 minut zapéct s programem „Gril s ventilátorem“, abyste se dočkali zlatavé krusty na povrchu. A pak už tuto výživnou a zdravou lahůdku podávejte všem nedočkavým strávníkům, kteří už budou lačně brousit kolem trouby!

MORA a LIve with Anny_lasagne_1
Lasagne podle LIve with Anny (Zdroj: MORA)

Tip číslo 1: Čas jen pro vás

Tento pokrm sice potřebuje dost času, ale jeho příprava má několik míst, kdy čekáte. A to je  doba, kterou můžete využít ve svůj prospěch. Mrkněte na stránku https://www.mora.cz/spolu-to-zvladneme/, kde najdete spoustu videí s Hankou Kynychovou, podle kterých si můžete zacvičit rovnou v kuchyni. Zatímco se lasagne zapékají, stihnete třeba i se svými ratolestmi cviky pro protažení, zpevnění břicha, stehen a paží i pevný zadeček.

MORA_Gym_Hana_Kynchova
A než se lasagne udělají, zacvičte si s Hankou Kynychovou (Zdroj: MORA)

Tip číslo 2: Skvělý pomocník – nová vestavná multifunkční trouba MORA VT 779 BX

Vestavná multifunkční trouba VT 779 BX v elegantním provedení z černého skla a nerezi se ovládá pomocí přehledného intuitivního dotykového panelu, který umožňuje nastavit širokou škálu přednastavených režimů trouby a také dalších funkcí včetně přesné aktuální teploty. Patentovaný vnitřní zaoblený tvar trouby, inspirovaný tradiční kamennou pecí, nechává horký vzduch cirkulovat rovnoměrně ze všech stran okolo připravovaného pokrmu, který tak bude vždycky perfektně propečený a šťavnatý. Výkonná multifunkční trouba v energetické třídě A+ s objemem trouby 71 l má patnáct různých programů -  zavařování, rozmrazování, ohřevu, výroby jogurtů, sušení, pozvolného pečení, grilování a mnoho dalších funkcí i speciální program na zapékání se zlatavou kůrkou, dále nejen klasické pečení, gril s ventilátorem i bez, horkovzdušné pečení, rychlý předehřev, udržování teploty pokrmu. ale také speciální programy na pečení chleba i masa – třeba řízků, kotlet, žebírek či drůbeže – včetně pozvolného pomalého pečení technikou sous vide. Nechybí ani automatické programy pro pečení, a možné je i vaření v páře ve vlastních parních nádobách (ty nejsou součástí trouby).

MORA_vt-779-bx-728862
Lasagne připravíte v troubě, některé mají dokonce speciální zapékací program (Zdroj: MORA)

O čistotu trouby se postará speciální program ECO CLEAN, který zajistí ekologicky a bez velké námahy vyčištění vnitřku trouby pomocí páry z vody, kterou nalijete do pekáče. Čištění usnadňuje i jednoduché vyjímání vnitřní skleněné strany dvířek. Trouba je vybavená třemi páry teleskopických výsuvů, které umožňují bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste jej museli z trouby vytáhnout. Trojité sklo s kovovou vrstvou udržuje vnější sklo dveří chladné a bezpečné i pro děti. Příjemné je i tlumené a šetrné zavírání dvířek trouby. Potěší také bohaté příslušenství v podobě roštu, mělkého a hlubokého plechu.

K dostání i v současné situaci v široké sítí e-shopů jako Datart.cz, Alza.cz, Mall.cz, Electroworld.cz, Euronics.cz ad. nyní navíc s dárkem v podobě 10 balení mouky zdarma až domů. www.mora.cz

MORA a příjemné chvíle s rodinou patří dohromady. A protože dobré jídlo a pečení je něco, co ve většině rodin nemůže chybět, přichází MORA s celoroční akcí, kdy zákazníci získají při koupi jakékoliv vestavné trouby MORA 10 balení mouky zdarma až domů. Navíc, od 9. 3. do konce května, získají zákazníci při koupi vybraného setu trouby a varné desky kvalitní myčku MORA za polovinu ceny.

Publikováno: 1. 5. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima