Zahradnické trhy na Floře Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc pořádá víkendové Zahradnické trhy. Ty se uskuteční po tři víkendy na čerstvém vzduchu za pavilonem A ve Smetanových sadech. A na co se můžete těšit? Zahradnické trhy nabídnout široký sortiment květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků a zahradnických pomůcek a potřeb od českých pěstitelů.

První letošní Zahradnické trhy na Floře již tento víkend (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)

Zahradnické trhy startují

Období jara je spojené s pracemi na zahrádkách, sázením rostlin či kutilskými pracemi kolem domu. Proto jsme se rozhodli uspořádat na Výstavišti Flora Olomouc Zahradnické trhy a nabídnout všem milovníkům rostlin možnost nakoupit si vše potřebné pro své zahrádky či balkóny. Současně také chceme podpořit české prodejce rostlinného materiálu, které citelně zasáhla současná situace.

Begonie
Pěstitelé nabídnou sadbu begónií (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)

Zahradnické trhy nabídnout široký sortiment květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků a zahradnických pomůcek a potřeb. Těšit se můžete třeba na begonie a balkonové rostliny od BEGO-BOHEMIA. Trvalky a skalničky vypěstované ve vlastní školce v podhůří Oderských vrchů přiveze pan Milan Antropius a nebudou chybět ani překrásné kosatce, pivoňky či denivky od zahradnictví Irisis z Brna. Na své si přijdou i milovníci kaktusů a sukulentů. Návštěvníci si budou moci koupit i ovocné stromky a keře.

Nabídka sadby
Sazeničky zeleniny i květin již na vás čekají (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)

Termíny konání trhů

Zahradnické trhy se budou konat ve třech termínech za pavilonem A ve Smetanových sadech. Trhy proběhnou dvakrát v květnu a jednou v červnu. Květnové termíny jsme volili tak, aby již bylo „po zmrzlých“ a návštěvníci se nemuseli bát vysadit si nové rostliny hned na zahradu či balkón. Na první Zahradnické trhy se můžete těšit již tento víkend 16.–17.5. od 9:00 do 17:00. Kdo nestihne tento termín, bude mít možnost si rostliny a hobby potřeby nakoupit týden poté, tj. 23.–24.5. Třetí termín Zahradnických trhů proběhne 6.–7.6.2020.

Plakat fin
Plakát zve na konkrétní dny konání trhů (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)

Zahradnické trhy jsou připravovány podle přísných hygienických norem a plně respektují aktuální pravidla pro pořádání trhů. Vše jsme konzultovali s Krajskou hygienickou stanicí. Zdraví je pro nás na prvním místě, proto se akce bude konat na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech, jednotlivé stánky budou rozmístěny v dostatečné vzdálenosti od sebe a pro návštěvníky bude samozřejmě připravena dezinfekce.

Pokud byste se i vy chtěli na Zahradnických trzích prodávat, kontaktuje garanta výstavy: Lukáš Juřica, 734 470 870, trhy@flora-ol.cz.

Sazenice
Je připraven široký sortiment květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků a zahradnických pomůcek a potřeb (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Zahradnické trhy

Místo konání: Smetanovy sady, část parku za Pavilonem A

Doba konání: 16. –17.5., so-ne, 9:00 až 17:00

                                   23. –24.5., so -ne, 9:00 až 17:00

                                   6. –7.6., so-ne, 9:00 až 17:00

Doprava: Parkování zdarma na parkovišti vedle pavilonu A, tramvajová zastávka Výstaviště Flora.

Sadby
Pěstitelé pro své zákazníky připravili řadu nejoblíbenějších sazenic (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)
Květy
Prezentovat se budou i nové kultivary květin (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)
Bylinky
Nezapomeňte si nakoupit i nové sazenice bylinek (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)

Publikováno: 16. 5. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima