Květnové přednášky Urban Talks v CAMPu

Špičky světové architektury Jeanne Gang, Kengo Kuma a Carlo Ratti přijaly pozvání na online verzi přednášek Urban Talks. Setkat se s nimi veřejnost může na blogu campuj.online nebo sociálních sítích. Vystoupení japonského architekta Kengo Kumy, který umně kloubí tradiční japonské principy s moderním přístupem a současnými technologiemi, je navíc součástí celosvětového Virtual Design Festivalu pořádaného prestižním online magazínem o designu a architektuře Dezeen.

CAMP představí nejvlivnější architektku světa Jeanne Gang z USA (CAMP)

Vyhlášení nouzového stavu a omezení akcí v CAMPu přijali jako výzvu. Snaží se využít karantény k tomu, aby do CAMPu přilákali řečníky, které se do Prahy dlouhodobě nedařilo přivézt, ať už z časových či jiných důvodů.

Jeanne Gang

První z nich, Jeanne Gang patří mezi nejvýraznější osobnosti americké architektury. Studio Gang, které založila v roce 1997 poté, co působila v ateliéru OMA v Rotterdamu, má dnes pobočky v Chicagu, New Yorku, San Franciscu i Paříži. Gang pracuje na projektech velkorysých měřítek a typologií. Překračuje běžné hranice architektury. Vyvíjí nové a odolnější materiály, prostřednictvím architektury buduje silnější místní komunitu. Časopis Time ji v roce 2019 zařadil jako jedinou osobnost z oblasti architektury na seznam 100 nejvlivnějších lidí a zároveň označil za nejsilnější současný hlas architektury. Rodné Chicago podle ní vysoké budovy ocení, protože mu chybí hory a místo, ke kterému by mohlo vzhlížet. Letos pak dokončuje 101-patrový mrakodrap Vista Tower, který se stane třetí nejvyšší budovou v Chicagu a vůbec nejvyšší stavbou na světě, kterou kdy navrhla žena. Přednášku Jeanne Gang si můžete vychutnat online 15. května.

Jeanne-Gang_hero-cropped-tomharris-gang1
Chicagská architektka Jeanne Gang představí své projekty (Zdroj: CAMP)

Kengo Kuma

Virtual Design Festival je první celosvětový online festival zaměřený na design a architekturu. Pořádá jej online magazín Dezeen, který jen za minulý měsíc navštívily téměř 4 miliony diváků. CAMP si v programu festivalu získal své místo 18. května. Dopoledne bude patřit livestreamu s japonským architektem Kengo Kumou mezi jehož významné stavby patří nová budova Victoria and Albert Museum ve skotském městě Dundee či nový olympijský stadion v Tokiu, který postavil na místě původního národního sportoviště. Odpoledne si pak můžete pustit trojici přednášek z archivu CAMPu. Čeká na vás dvojice severských studií, a to Jenny Osuldsen ze studia Snohetta a Thomas Krarup z COBE Architects, spolu s americkým architektem Tobiasem Armborstem z Interboro.

Kengo-Kuma_the_exchange_australia_kuma1
Kengo Kuma patří mezi špičky ve svém oboru (Zdroj: CAMP)

Zařazení do programu světového Virtual Design Festivalu bereme jako skvělou příležitost. Dezeen patří k nejčtenějším internetovým médiím o architektuře na světě. Možnost partnerství a spolupráce s magazínem, který ostatně sleduje snad každý, kdo se zajímá o architekturu nebo design, může být prvním větším krokem na cestě k budování dobrého jména CAMPu v zahraničí.

Carlo Ratti

Posledním velkým jménem v květnovém programu je italský architekt, inženýr, milovník datových vizualizací, vynálezce a pedagog Carlo Ratti. Během své přednášky 20. května se bude věnovat nejen tomu, jak nové technologie proměňují způsob, jakým vnímáme a chápeme město kolem sebe, ale představí i zbrusu nový projekt CURA. Ten spočívá v transformaci přepravních kontejnerů ve speciální moduly pro intenzivní péči pacientů s onemocněním covid-19. Časopis Forbes Rattiho nedávno uvedl na seznamu jmen, které nutně potřebujete znát.

Carlo-Ratti-CURA in Turin Italy 2_credits Max Tomasinelli
Carlo Ratti je přední italský architekt (Zdroj: CAMP)

Více informací o programu najdete na www.campuj.online.      

 

Program:
15/05 19.00 PŘEDNÁŠKA, Urban Talks: Jeanne Gang (US)
18/05 11.00 PŘEDNÁŠKA, Urban Talks + Virtual Design Festival: Kengo Kuma (J)
20/05 19.00 PŘEDNÁŠKA, Urban Talks: Carlo Ratti (IT)
 

Publikováno: 19. 5. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima