Online festival Maker Faire Prague

Novodobí kutilové a bastlíři se letos nemohou sejít v červnu osobně, a tak to zkusí v květnu digitálně. Online verze festivalu se uskuteční 29. a 30. května. Zájemci tu najdou bohatý program tvořený živým přenosem, rozhovory s makery, reportážemi přímo z makerských dílen a online workshopy. Velkou akci na pražském Výstavišti pro obvyklých 10 tisíc návštěvníků přesunuli organizátoři na listopad.

Festival kutilství a kreativity Maker Faire Prague bude letos online (Zdroj: Taktiq)

Organizátoři festivalu Maker Faire, který je největší světovou přehlídkou novodobého kutilství a kreativity, a pořádá od roku 2006 v mnoha městech po celém světě, připravili pro návštěvníky několik hodin přímých přenosů, videí a reportáží, kde uvidí makery v akci tak detailně, jak by to v reálu prostě nebylo možné. Páteční odpoledne bude spolumoderovat Vladimír Kořen, sobotou provede vedle Jana Kužníka Milan Blažek. 

Rozhodnutí zkusit zorganizovat online festival padlo v dubnu, kdy bylo jasné, že minimálně do poloviny roku není šance udělat žádný festival, veletrh nebo setkání několika tisíc lidí. Spousta z nás je doma, a má tak nečekaně hodně času na své koníčky a tvůrčí projekty. Online verze Maker Faire tak může spoustu lidí inspirovat a třeba se pustí do něčeho vlastního. Online verze festivalu se uskuteční 29. a 30. května na www.makerfaireprague.online.

DCIM-47
Festival nabídne nejen zábavu, ale i tvořivé dílny (Zdroj: Taktiq)

Balón do stratosféry, kreativní workshopy a apokalyptický svět

Nabitý program online Maker Faire Prague nabídne nejen zábavu, ale i tvořivé dílny, ve kterých se uživatelé naučí pracovat s 3D tiskárnou, vyrábět šperky, udělat spektrograf z cédéčka či z obyčejného papíru vytvořit pouhým ohybem něco krásného či užitečného. Na sobotu připravili organizátoři například návštěvu postapokalyptického světa na raketové základně Bratronice Junk Town.

Otto robot
Festival si užijí i rodiny s dětmi (Zdroj: Taktiq)

Spolek Žádná věda, který je spolu s agenturou Taktiq Communications organizátorem akce, připravuje kromě dvou vědeckých experimentů také miniverzi projektu Stratocaching. Chystá se, že v pátečním přímém přenosu vypustí balón do stratosféry. Pokud se náklad s miniaturní kamerou a dalším užitečným nákladem dohledá, záběry a data budou k dispozici v sobotním vysílání. Je to opravdu velká kutilská výzva. Aby bylo možné balón vypustit bez dodatečných administrativních povolení, smí mít celá sestava maximálně sto gramů.

Živý přenos poběží na internetové televizi Mall.TV, kde budou po akci k dispozici též sestřihy z nejzajímavějších workshopů, a tak si je diváci budou moct přehrát i zpětně. Na část workshopů je možné přihlásit se už teď na: https://www.makerfaireprague.online.

Všichni kutilové, kteří se chtějí potkat osobně, ať se těší na víkend 14.15. listopadu. V tomto termínu organizátoři plánují setkání na pražském Výstavišti. Předchozí dva ročníky Maker Faire Prague navštívilo přes 10 000 návštěvníků. Festival je určen nejen bastlířům, ale všem kreativním lidem, a především rodinám s dětmi.

Čeká na vás opravdu bohatý program

Logo festivalu
Čeká na vás opravdu bohatý program (Zdroj: Taktiq)

Publikováno: 24. 5. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima