Pořiďte si nové knihy do pohody

Klidné jarní večery si můžeme zpříjemnit s dobrou knihou. Je libo sáhnout po osvědčené autorce Julii Caplinové, s jejíž hrdinkou románu se vypravíme na slunné pláže Chorvatska anebo se nechat napnout u detektivní zápletky autorky thrillerů a krimi románů Catherine Shepherdové? Nové knihy vás vtáhnou do svého děje od první stránky.

Zpříjemněte si jarní dny s knihou (Zdroj: Depositphotos)

PLÁŽ V CHORVATSKU

Další kniha ze série Romantické útěky, která navazuje na úspěch knih Kavárna v Kodani, Pekárna v Brooklynu a Cukrárna v Paříži.

Navštivte úžasná místa, vychutnejte si dobré jídlo, romantická zákoutí a okamžiky, které mění životy. Julie Caplinová posílá své hrdinky do různých světových metropolí, kde najdou nejen lásku, ale především samy sebe. Tentokrát se s hlavní hrdinkou vydáme do letního, sluncem zalitého Chorvatska.

Pláž v Chorvatsku
Pláž v Chorvatsku úspěšně navazuje na další díla autorky Julie Caplinové (Zdroj: Grada)

Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku brigády: práci hostesky na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina a jedním z hostů na lodi je i její bratr Nick. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…

VRAŽDA NA BLATECH

Novinka od jedné z nejprodávanějších německých autorek thrillerů a krimi románů. Catherine Shepherd má na kontě přes dva miliony prodaných knih a ocenění bestseller deníku Bild.

...Oči mrtvé byly otevřené a apaticky zíraly do letní oblohy. Z vody vykukoval pouze její obličej. Pachatel podložil hlavu stejnou dřevěnou konstrukcí, jakou tu zajistili před několika dny. Bylo ještě časné ráno, azurové nebe nekalil jediný mráček. Slunce jasně zářilo a pokrývalo pravidelné rysy dívčina obličeje zlatavým třpytem. Modré oči byly vyschlé, ale duhovka svítila, jako kdyby se do ní měl co nevidět vrátit život. Julii bylo těžko u srdce. Znovu mají mrtvou v bažině – ale za jakých okolností?...

KOLIK DÍVEK JEŠTĚ MUSÍ ZEMŘÍT?

Vražda na blatech
Kniha Vražda na blatech vás vtáhne do napínavé detektivky (Zdroj: Grada)

Julia Schwarzová o smrti něco ví. Pracuje totiž jako forenzní specialistka na pitevně. Spolupráce s kriminální policií a objasňování násilných úmrtí jsou u ní na denním pořádku. Ráda své případy zkoumá přímo na místě činu. Když ji kriminální komisař Florian Kessler přizve k nálezu mrtvého těla mladé dívky na blatech, nezaváhá ani chvilku. Nakonec jsou poznatky z místa činu to jediné, z čeho můžou při vyšetřování vycházet. Během přepravy na pitevnu je totiž tělo dívky ukradeno. Rozběhne se pátrání, které ale místo ztracené mrtvoly odhalí další oběť. Jde o sériového vraha, i když provedení obou vražd je tak rozdílné? Jediným spojením mezi případy se zdají být podivné symboly, které mají obě mrtvé vytetované na břiše. Bohužel je nalezena další mrtvá dívka a pro vyšetřovatele začíná boj s časem. Pokud nemá být obětí mnohem víc, musí pochopit, proč a jak si pachatel dívky vybírá a jaký význam pro něj mají vytetované symboly.

Publikováno: 22. 5. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima