Příběhy zachráněných psů v nové knize

Blechy na člověka jdou a svědí to! Odér bobků na kalhotách neschováte aneb vítejte v realitě psích opuštěnců a jejich dočasné bytné. V Nakladatelském domě GRADA, pod značkou Cosmopolis právě vychází příběhy zachráněných psů ze spolku pro opuštěná a týraná zvířata Dočasky De De psané s notnou dávkou ironie a humoru.

Skutečné příběhy psích bezdomovců v knize "Z deníku dočaskářky" (Zdroj: Depositphotos)

Příběhy zachráněných psů ze spolku pro opuštěná a týraná zvířata Dočasky De De psané
s notnou dávkou ironie a humoru pohledem jejich pečovatelky Olgy právě vychází v knize skutečných příběhů psích bezdomovců "Z DENÍKU DOČASKÁŘKY".

Koupí této knihy pomůžete nakrmit a ošetřit opuštěné a týrané zvíře ve spolku Dočasky De De z.s.

„Ten pes je chuligán!“

Po příchodu domů jsem zcela zřetelně slyšela, jak Čestmír zařval „všechno ti tu počůrám“, a začal běhat po bytě. Někde u třicáté louže jsem přestala počítat. Zatímco ostatní dočasky začaly hlásit tulení, něžnosti a čůrání na podložky, našel si můj nový spolubydlící imaginárního kamaráda v zrcadle a začal řvát. Celý večer řval na zrcadlo a počůral mi podzimní dýni….

https://www.grada.cz/z-deniku-docaskarky-ten-pes-je-chuligan!-11719/

Nová kniha
Kniha vtipně demonstruje, že psi v dočaskách prožívají stejné radosti i starosti jako domácí mazlíčci (Zdroj: Grada)

Autorka knihy, dočaskářka a milovnice zvířat Olga Minaříková je milovník vína a psaných článků, minimalista, introvert, podivín – a vedle svého zaměstnání dočaskář ve spolku pro opuštěná a týraná zvířata Dočasky De De, z.s.

(Chápejte: uklízečka a analytik vyprazdňování někoho jiného, vypravěč věty všechno už bude dobrý, řidič na veterinu a ten, kdo to auto potom uklidí, nosič, krmič, sdíleč postele, domova a mých nervů, naklepávač polštářků po kastraci, detektiv pro případy tady něco smrdí, zástupce bezpodmínečné lásky a pocitu jsem tu jen pro tebe, ať se děje, co se děje, a plačka při loučení)

A o to všechno se s vámi chce podělit v této knize….

Psí plemena
Říká se, že každý pes si zaslouží člověka, ale ne každý člověk si zaslouží psa (Zdroj: Depositphotos)

Dočasky De De, z.s.

Spolek pro opuštěná a týraná zvířata, fungující na principu dočasné péče, který ročně zachrání kolem tří stovek psů a pár koček k tomu. Zvířata nejsou umístěna v kotcích, ale v domovech svých dočaskářů, kde se uzdravují na těle i duši, a hledá se jim nový, báječný domov.

Všichni členové spolku jsou dobrovolníci a pracují vedle svých zaměstnání bez nároku na jakoukoliv odměnu.

Publikováno: 26. 5. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima