Světelná díla Signal festivalu již v říjnu

Osmý ročník Signal Festivalu se uskuteční od 15. do 18. října v ulicích Prahy. Přinese novou trasu, která zavede návštěvníky na neokoukaná místa pražské čtvrti, ve které se festival dosud nekonal. A vystaví světelná díla významných českých umělců i neobjevených talentů lokální umělecké scény. Již nyní ředitel festivalu Martin Pošta dělá vše pro to, aby zajistil pro všechny návštěvníky bezpečí. Opatření vzniknou na základě doporučení epidemiologa Rastislava Maďara, který s festivalem spolupracuje.

Signal Festival na podzim bude (Zdroj: Signal festival)

Nouzový stav v zemi zásadně ovlivnil celou českou kulturu a jeho dopad se nevyhnul ani Signal Festivalu. Už teď víme, že i zde krize ekonomicky zasáhla. Vypracovalo se proto několik scénářů, jak by mohl festival v říjnu proběhnout a je jasné, že nás čekají změny. Bude se pracovat převážně s českými umělci, pro návštěvníky se objeví nové lokace mimo centrum a přinese to i novou trasu. A nevylučuje se, že nebude oproti minulým ročníkům méně instalací. Finální podobu osmého ročníku ovlivní dění letních měsíců.

Signal_Festival_2019_4
Světelná díla významných českých umělců podtrhnou krásu památek (Zdroj: Signal festival)
Signal_Festival_2019_7
Umělecký videomapping poskytne návštěvníkům skvělý zážitek (Zdroj: Signal festival)

Organizátoři už nyní řeší přípravu festivalu z pohledu bezpečí návštěvníků. O spolupráci a supervizi požádali epidemiologa Rastislava Maďara. „Jsme s Martinem Poštou v kontaktu, poskytl jsem týmu festivalu odborné názory na současnou epidemiologickou situaci a její možný vývoj. Řešíme, jaká zavést účinná preventivní opatření, aby reflektovala požadavky na bezpečnost prostor ve vztahu k ochraně zdraví osob, které se v nich budou pohybovat,“ upřesňuje Rastislav Maďar.

Martin_Posta_Signal_Festival_2019
Martin Pošta jako ředitel projektu dojednává bezpečnostní podmínky (Zdroj: Signal festival)
Signal_Festival_2019_2
Umělecká díla se budou věnovat environmentální problematice (Zdroj: Signal festival)

Letošním tématem festivalu je „Plan B“ – umělecká díla se budou věnovat environmentální problematice a budoucnosti soužití člověka s planetou. Signal Festival 2020 tak bude prezentovat jak díla, která reagují na současný stav a důsledky našeho chování, tak projekty, jež optimisticky hledají možná řešení, která by mohla přinést zdravou budoucnost celému zemskému ekosystému. Festival se uskuteční čtyři podzimní večery od 15. do 18. října a součástí jeho programu budou světelné a interaktivní instalace i umělecký videomapping.

Signal_Festival_2019_1
Součástí programu budou světelné a interaktivní instalace (Zdroj: Signal festival)
Signal_Festival_2019_5
Pro návštěvníky budou připraveny nové lokace mimo centrum (Zdroj: Signal festival)

Publikováno: 2. 6. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima