Co je vyhledávač balíkové přepravy?

Podle průzkumu se v současné době chystá vyjet do zahraničí pouhých 13 % Čechů, a to i v případě, že tam pobývá např. část rodiny či přátelé. Zároveň se dostávají do situace, kdy by dotyčným rádi poslali balík, ale odrazují je vysoké ceny a často také dlouhé doručovací lhůty.

Jak využít vyhledávač balíkové přepravy (Zdroj: Depositphotos)

Víte, že existuje poradna týkající se zasílání balíků do zahraničí? V této situaci se vyplatí využít vyhledávač balíkové přepravy, např. Zaslat.cz. Jak taková služba funguje? Existují nějaká omezení?

Příklad:

Syn žije v Itálii a jelikož se tam bohužel letos s manželem nedostaneme, ráda bych mu poslala větší balík. Máte zkušenosti, jak takový balík zaslat?

Přeprava
Podle vybraného vyhledávače můžete poslat balík prakticky do kterékoliv země (Zdroj: Depositphotos)

 Při posílání balíku do zahraničí se vyplatí využít vyhledávač balíkové přepravy. Doručení vyjde mnohdy nejen levněji než je tomu u běžné přepravní služby, ale zboží je také rychleji doručeno. Jako benefit si můžete vybrat z vícero dopravců, porovnat jejich ceny a vše na jednom místě rovnou objednat. Využití takové služby je velmi jednoduché. Obsah balíku stačí zabalit do pevné kartonové krabice a zásilku zvážit. Na webové stránce dané přepravní služby pak už jen zadáte základní údaje jako rozměr balíku, váhu a odkud kam ho chcete zaslat.

Doručení
Vaše balíky budou spolehlivě doručeny přímo do rukou adresáta (Zdroj: Depositphotos)

Před odesláním nezapomeňte také zkontrolovat, jestli balík neobsahuje zakázaný obsah či obsah s omezením. Zákazy a omezení se liší podle jednotlivých zemí a přepravců, pokud si nevíte rady, kontaktujte telefonního operátora vámi vybrané přepravní služby, kteří vám poradí. Poté stačí počkat v pohodlí domova na příjezd kurýra, který od vás balík vyzvedne a doručí na danou adresu.    

 

Publikováno: 15. 6. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima