Vodu pro zahradu načerpá Fieldmann

Je zdrojem života v zahradě, oživuje ji, osvěžuje a vytváří zde příjemné mikroklima. Řeč je o vodě, se kterou na zahradě nakládáme mnoha způsoby. Dešťovkou ze sudu zaléváme záhony, zatímco voda z jímky zavlaží trávník. Do bazénu či jezírka potřebujeme vodu načerpat, z vytopeného sklípku zase vyčerpat. Při přečerpávání čisté vody z nádrží, bazénů a sudů, nebo kalové vody ze septiků, sklepů, zatopených prostor atd. nacházejí uplatnění čerpadla Fieldmann. Novinkou pro využití v zahradě je benzinové zahradní čerpadlo, které dovede vodu i tam, kde není přístup k elektřině.

Jaké čerpadlo vybrat pro využití na zahradě (Zdroj: FAST ČR)

Čerpadlo Fieldmann FVC 6010-B - Vysoký výkon bez potřeby elektřiny

Při zavlažování větších a vzdálenějších ploch, jako je ovocný sad nebo třeba pole se zeleninou, se uplatní výkonné čerpadlo Fieldmann FVC 6010-B. Čerpadlo s dvoutaktním motorem o objemu 52 cm3 a výkonem 1,45 kW má maximální průtok až 20 tisíc litrů za hodinu. Benzínový pohon čerpadla oceníte hlavně tam, kde nemáte přístup k elektřině. Čerpadlo s max. hloubkou ponoru 7 m a max. výtlakem 30 m lze využít k čerpání užitkové vody bez pevných příměsí. Robustní ochranný rám čerpadla zlepšuje stabilitu a brání poškození stroje, navíc usnadňuje transport. Jako palivo se používá mix benzínu s olejem, stejně jako u dvoutaktních motorů krovinořezů nebo motorových pil. 

FVC 6010-B
Čerpadlo Fieldmann FVC 6010-B uplatíte při zavlažování větších ploch (Zdroj: FAST ČR)

Čerpadlo FVC 8020 napojíte na zavlažovací systém

K čerpání dešťové vody z nádrže se hodí zahradní čerpadlo Fieldmann FVC 8020 s příkonem 800 W. Umožní zalévání a zavlažování zahrady užitkovou či přímo dešťovou vodou. K hlavním přednostem výrobku patří max. přepravní kapacita 3200 l/hod, výtlak až 40 m a hloubka čerpání až 8 m. Pro snadnou manipulaci je čerpadlo vybaveno ergonomickým madlem. K čerpadlu lze dokoupit sedmimetrovou sací hadici na vodu (Fieldmann FVC 9010). 

FVC 8020
Čerpadlo Fieldmann FVC 8020 se hodí k napojení na zavlažovací systém a k čerpání dešťové vody z nádrže (Zdroj: FAST ČR)

Kalové čerpadlo Fieldmann FVC 4002-EK s odolným tělem z nerezu

Ponorné kalové čerpadlo Fieldmann FVC 4002-EK přečerpá díky silnému motoru s příkonem 900 W až 14 500 litrů za hodinu. Tělo z nerezové oceli zvyšuje jeho celkovou odolnost a prodlužuje životnost. Kalové čerpadlo Fieldmann FVC 4002-EK je vybaveno plovákovým spínačem, který při zvýšení hladiny zajistí automatické zapnutí, a tedy sátí vody. Zároveň spínač ochrání čerpadlo v případě, že hladina poklesne pod bezpečnou úroveň, a automaticky ho vypne, aby v důsledku chodu na sucho nedošlo k přehřátí a poškození motoru. Vstupní otvory čerpadel jsou chráněny plastovým krytem proti nasátí větších pevných částic do prostoru lopatek čerpadla, velikost pevných příměsí může být až 25 mm. Univerzální koncovka výstupu umožňuje připojení hadic různých průměrů i přípojku se závitem. Maximální ponor tohoto modelu činí 10 m. Kapalinu dopraví kalové čerpadlo Fieldmann FVC 4002-EK až do výšky 10 m. 

FVC 8020_menší
Ponorné kalové čerpadlo Fieldmann FVC 4002-EK má odolné tělo z nerezu (Zdroj: FAST ČR)

Ze sudu do hadice vede vodu čerpadlo FVC 3002-ED

Zakoupení čerpadla do sudu usnadňuje využití dešťové vody pro zavlažování zahrady. Ušetříte vodné, zaléváním dešťovkou nedochází k zasolování půdy, dešťová voda navíc neobsahuje chlor. Díky čerpadlu do sudu Fieldmann FVC 3002-ED si ušetříte rozcvičku spojenou s nabíráním konví ze sudu. Čerpadlo desetilitrovou konev pomůže naplnit už za 20 vteřin. Typ Fieldmann FVC 3002-ED je určený pro čerpání čisté dešťové a užitkové vody ze sudů či jiných nádob a nádrží. Kohoutek, který je součástí hadicového připojení, brání samovolnému vytékání samospádem po vypnutí čerpadla. Rychlé napouštění umožňuje výkonný elektromotor, který zaručuje maximální průtok 2000 l/h. Čerpadlo kromě toho umožňuje také připojení hadice, a to pomocí standardní hadicové spojky. Výšku hladiny, a s tím spojené spínání čerpadla, hlídá hladinový plovák. Pomocí praktického háku umístěného na prodlužovací trubce lze čerpadlo do sudu zavěsit tak, aby bylo těsně nad dnem. Maximální výtlak čerpadla je 9 metrů.

Více informací k produktům naleznete na www.fieldmann.cz

Čerpadlo do sudu_FVC 3002-ED
Čerpadlo Fieldmann FVC 3002-ED využijete pro zalévání zachycenou dešťovou vodou (Zdroj: FAST ČR)

Publikováno: 4. 7. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima