Navijáky a postřikovače pro zavlažování

Pro zavlažování zahrady můžete využít paletu možností, od dřiny v podobě zahradní konve, až po automatické zavlažovací systémy. Zahradní hadice je klasikou – rychlou pomocí žíznícímu trávníku a dalším rostlinám, navíc s možností volby trysky dle aktuální potřeby. Abyste hadice nemuseli před každým použitím rozplétat, vyplatí se pořídit naviják. Při jeho používání se hadice méně opotřebovávají, rychle rozbalí a snadno sbalí. Technickou vymožeností je kompaktní automatický naviják s hadicí Fieldmann FZH 1220. Elegantní schránka připomínající kufřík skrývá dvacetimetrovou zahradní hadici, kterou v případě potřeby rovnoměrně navine, a tím uschová pro další použití.

„Kufříkový“ naviják funguje automaticky a hezky vypadá (Zdroj: FAST ČR)

Navijáky

Kompaktní automatický zahradní naviják s hadicí

Na zahradě jako ze škatulky nikde nic nevisí, ani neleží – hadice je schovaná uvnitř elegantní schránky se vzhledem kufříku, ze které se odvine a po použití zas automaticky navine zpět. Ušetříte tak místo, ale hlavně čas strávený rozmotáváním a namotáváním hadice. Používáním navijáku navíc prodloužíte životnost hadice. Plně uzavřený kompaktní automatický naviják Fieldmann FZH 1220 je ideální pro středně velké zahrady. Skrývá 20m zahradní hadici o průměru 1/2“. Naviják je opatřen adaptérem 3/4“ BSP. Schránka je vybavena rukojetí pro snadné přenášení. 

FZH 1220
Kompaktní automatický naviják Fieldmann FZH 1220 je ideální pro středně velké zahrady (Zdroj: FAST ČR)

Naviják Fieldmann FZH 1160 snižuje opotřebení hadice

Zavlažovat zahradu úsporně umožní naviják na zahradní hadici Fieldmann FZH 1160. Kromě úspory sil tento naviják šetří i peníze, protože hadice se při jeho používání méně opotřebovávají. Naviják na zahradní hadici Fieldmann FZH 1160 pojme až 60 m půlcoulové hadice! Hadici lze pohodlně navinout pomocí kliky. Pevná kolečka a dlouhá kovová rukojeť umožňují naviják jednoduše přesunovat. Buben tohoto navijáku je vyroben z pevného plastu, odolného proti UV záření. Díky opěrce je buben stabilní, hadici tak můžete rychle navinout i odvinout. Navinutou hadici snadno uskladníte při minimální potřebě místa. Naviják je vybaven integrovanou „protikapací“ koncovkou zabraňující vytékání či odkapávání zbytkové vody během přepravy nebo uskladnění. Koncovka zároveň zajišťuje pohodlnější manipulaci s navijákem, protože konec hadice na něm pevně drží. 

FZH 1160
Naviják na zahradní hadici Fieldmann FZH 1160 pojme až 60 m půlcoulové hadice (Zdroj: FAST ČR)

Postřikovače

Do vodní mlhy zahalí mladé rostlinky postřikovač FZH 9004

Stejný komfort jako od moderní sprchové hlavice můžete čekat od postřikovače Fieldmann FZH 9004. Nabídne až 10 variant postřiku, například vodní mlha šetrně zavlaží mladé rostlinky, zatímco květinám na záhoně udělá dobře sprcha. A nakonec plným proudem zalijete keře a stromy. Pistole nabízí snadnou regulaci průtoku. Je vhodná pro půlcoulové zahradní hadice. 

FZH 9004_FINAL
Postřikovač Fieldmann FZH 9004 nabízí až 10 variant postřiku (Zdroj: FAST ČR)

Volba vodního paprsku dle potřeby umožní sada FZH 9005

 Navolit si vodní paprsek podle toho, zda chcete zalévat zeleninové záhony nebo křehké květiny v truhlíku, je možné se zavlažovací pistolí ze setu Fieldmann FZH 9005. Pistole umožňuje výběr z celkem osmi variant intenzity postřiku. Pistole je kompatibilní s hadicí 1/2”. Sada příslušenství umožní snadné a rychlé připojení zahradní hadice a okamžité zalévání. Sada obsahuje adaptér pro připojení na vodovodní kohoutek 1/2” a ¾”, hadicovou koncovku (samice) se STOP ventilem a 3x hadicovou koncovku – samice. 

FZH 9004_FINAL
Postřikovač Fieldmann FZH 9004 nabízí až 10 variant postřiku (Zdroj: FAST ČR)

Zalévací tyč Fieldmann FZH 9007 dosáhne i do zavěšených květináčů

Centimetry potřebné na to, abyste dosáhli až k zavěšeným květináčům, dodá zavlažovací pistole Fieldmann FZH 9007. Díky délce 45 cm pohodlně zalijete i hůře dostupné květiny a rostliny. Kovová zalévací tyč s plastovou rukojetí, která dobře padne do ruky, je ideálním nástrojem pro pohodlné zalévání. Hlavice této zavlažovací tyče nabízí nastavení až osmi druhů intenzity postřiku, takže s ní můžete osvěžit křehké květiny i kobercově pokropit trávník. Pistole umožňuje snadnou regulaci průtoku. Je vhodná pro půlcoulové zahradní hadice. 

FZH 9007
Zalévací tyč Fieldmann FZH 9007 dosáhne i do zavěšených květináčů (Zdroj: FAST ČR)

Hadice

Pružné, a přitom pevné, odolné proti překroucení i zlomení jsou zavlažovací hadice Fieldmann. Novinkou pro letošní sezónu jsou třívrstvé hadice FZH 9120 o síle 3/4“ a délce 20 m a FZH 9115 o síle 1“ a délce 15 m. Hadice jsou vyrobené z měkčeného PVC materiálu opatřeného tlakovou tkaninou ze syntetických vláken. Hadice je vysoce odolná proti UV záření i proti tvorbě řas, ale také vůči interním tlakům (FZH 9120 pro provozní tlak až 8 barů, resp. 6 barů u FZH 9115). Hadice jsou konstruovány pro teploty od -5 °C do 65 °C. Lze na ně napojit příslušenství z vodního programu Fieldmann, jako jsou různé koncovky, konektory ke kohoutku s půlcoulovým nebo tříčtvrtkovým závitem či rozprašovací pistole.

Více o produktech naleznete na www.fieldmann.cz. Prodej v síti partnerů značky.

FZH 9004_FINAL
Zavlažovací hadice Fieldmann jsou pružné a pevné, odolné proti překroucení i zlomení (Zdroj: FAST ČR)
FZH 9005-color ok_FINAL  (1)
Zavlažovací sada FZH 9005 umožní volbu vodního paprsku dle potřeby (Zdroj: FAST ČR)

Publikováno: 27. 6. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima