Výstava Květy

Přijďte s celou rodinou strávit letní prázdninový den k vodě na výstaviště v Lysé nad Labem! Jak to? Jednoduše. Letošní v pořadí již 23. ročník výstavy Květy bude v podání Českého zahrádkářského svazu (ČZS) zpracován na palčivé téma Voda.

Voda základ života - výstava Květy (Zdroj: Depositphotos)

Po příchodu do pavilónu B, který se promění v názorný koloběh vody, se budete cítit jako kapka vody. Kapka, která stéká z ledovců do moří, plave v podmořském světě mezi korály a mořskou květenou, dále se vynořuje na pláži, kde si na chvilku před pokračováním ve své dlouhé cestě zařádí v brouzdališti pro děti a zalenoší v plážových lehátcích. Po krátkém relaxu se vydá do hustých tropických lesů, místy naštěstí ještě nepoznamenaných lidskou stopou až k monumentálnímu vodopádu uprostřed pralesa. Odtud jí čeká dlouhá pouť vzduchem v podobě vodní páry, která se sráží v oblacích. Nakonec padne jako déšť (nebo sníh) na plochu rybníků, polí nebo luk odkud se cestou přes mokřady posune potůčkem do řeky a následně dopluje utrmácená zpět tam, kde začala – k oceánu.

meandry
Výstava poukazuje na nutnost zachovat v krajině vodu (Zdroj: Depositphotos)

Celý koloběh bude díky Specializovaným základním organizacím (SZO) a pěstitelům ČZS doplněn vystavovanými květinami, jako jsou lilie, fuchsie, pelargonie, jiřinky, denivky a jiné kvetoucí rostliny. Pro děti bude k dovádění nachystáno brouzdaliště a pískoviště, pro odpočinek rodičů zase lehátka a houpací sítě. Chybět nebude ani tradiční vinařský koutek s živou cimbálovou muzikou.

Lilie
Lilie vás ohromí svou krásou i vůní (Zdroj: Depositphotos)

Na stánku časopisu Zahrádkář vás přivítáme milým slovem, soutěží pro děti, ale i radou díky odbornému poradenství.

Zájemci si zde budou moci sjednat roční předplatné časopisu Zahrádkář za mimořádně výhodných podmínek, navíc každý nový předplatitel časopisu získá hodnotný dárek.

Fuchsie
Výstava představí fuchsie nebo denivky (Zdroj: Depositphotos)

Publikováno: 29. 6. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima