Nové knihy od Grady

Čas dovolených sebou přináší čas odpočinku. A ten se dá strávit i s dobrou knihou na pláži, na chatě i v parku. Nakladatelství Grada si pro vás připravilo 4 nové tituly, které rozhodně stojí za to si přečíst.

Čtyři novinky z Nakladatelského domu GRADA (Zdroj: Depositphotos)

Jakkoliv se nám léto může zdát podivné, s novou knihou bude příjemnější. Vydavatelství vám dnes nabízí napětí, humor i poučení.

Generál Heliodor Píka a jeho vrazi

Armádní generál Heliodor Píka patří k prvním obětem komunistického režimu v Československu.

Zcela unikátní příběh o lidské nenávisti, ideologické zaslepenosti, naprostém odporu k odlišnosti názoru a až zločineckému způsobu uvažování. Tento román byl napsán, aby se na minulost nezapomínalo a aby se podobné justiční vraždy už nikdy neopakovaly.

General Heliodor Pika
Skutečný člověk a skutečný hrdina, kterého režim neměl rád (Zdroj: Grada)

Byl jsem číslo 30529 

Válečné vzpomínky židovského chlapce z Čech

Po válce se Felix Weinberg, aby vůbec dokázal jít dál, rozhodl potlačit své vzpomínky a neohlížet se zpátky. Málokdo by uvěřil, že uznávaný vědec a univerzitní profesor fyziky jako dospívající chlapec prošel peklem koncentračních táborů a přežil i pochod smrti. Po šedesáti pěti letech se odhodlal svůj příběh sepsat, učinil tak ale s nečekaným nadhledem.

Byl jsem cislo 30529
Poutavý příběh židovského chlapce z Čech (Zdroj: Grada)

Přej si opatrně

Ne nadarmo praví staré rčení: Přej si opatrně mohlo by se to splnit...

Co se stane, když má žena, která zbavuje lidi zbytečností a dělá jim doma pořádek, za manžela muže, který naopak věci ve velkém hromadí? Psychologický thriller, v němž se poprvé objevuje téma "úklid podle Marie Kondo“.

Prej si opatrne
Máte nepořádného muže? Pozor na to, co si přejete (Zdroj: Grada )

Já & Ty 

Vyprávějte příběh vašeho vztahu...váš příběh.

Každý vztah má různé fáze. Ať už jde o první okouzlení a zamilovanost, nebo jste spolu třeba deset let, tahle knížka je určená právě pro vás. Pomůže vám připomenout si zlomové okamžiky vašeho vztahu i spoustu společných zážitků, ujasnit si, kam byste se chtěli ubírat dál i jak dobře se znáte, a zjistit o sobě i to, co jste dosud netušili.

jaty
Zkuste si připomenout fáze vašeho vztahu (Zdroj: Grada)

Další tituly najdete na stránkách www.grada.cz.

Publikováno: 12. 7. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima