Letní drinky pro dobrou pohodu

Letošní léto je poněkud jiné, než na které jsme byli zvyklí. Cestování do zahradničí letos většinou měníme za toulky po Česku a domácí party se stává žhavým trendem. Na žádné party, a domácí už vůbec ne, nemůžou chybět drinky! Míša Hávová si toho je plně vědoma a vzala si tvorbu nealkoholického potěšení na triko. Vytvořila ho pro svého přítele Petra Říbala, který si bez něj léto nedokáže představit. Protože úhledné, extra velké kostky ledu, které připraví za bezkonkurenčních 9 minut, jsou nezbytnou součástí každého drinku.

Osvěžující letní drink podle Michaely Hávové (Zdroj: Gorenje)

 Nezáleží na tom, jestli jste milovník večírků, na které led v nápojích prostě  patří, nebo zastánce studené limonády, která vás v horkém letním dni osvěží. Ať tak či onak, výrobník ledu si ve vašem životě určitě najde své místo. Připraví úhledné, opravdu velké kostky ledu už za bezkonkurenčních 9 minut! Za den zvládne vyrobit až 12 kg ledových kostek velikosti XXL, a tak poslouží nejen na opravdu velké party, ale i majitelům podniků.

 Díky kompaktnímu designu a elegantnímu provedení se pro tohoto pomocníka určitě najde v kuchyni místo. Buď ho pohodlně schováte někam do poličky či skříně, nebo vám bude dělat společnost na kuchyňské lince, kde se bude díky svému modernímu vzhledu dobře vyjímat.

Na letní drink se vám bude hodit výrobník ledu (Zdroj: Gorenje)

Nádoba pojme až 2,2 litru vody. Abyste měli pokaždé dokonalý přehled, má přístroj indikátor vodní hladiny a indikátor úrovně ledu, navíc průhledné víko umožňuje snadnou vizuální kontrolu celého procesu výroby. Takže můžete celé dobrodružství sledovat v přímém přenosu. 

 A ještě recept na oblíbený letní drink Michaely Hávové

K přípravě budete potřebovat:

  • ledovou tříšť
  • třtinový cukr
  • jablečný džus
  • jahody
  • citrón
  • limetku
  • mátu
  • led
Míša
Míša Hávová má skvělý recept na drinky (Zdroj: Gorenje)

Postup:

Do sklenice nasypte lžičku třtinového cukru, ledovou tříšť, jahody nakrájené na plátky, lístky máty, kolečka dobře omytého citronu a limetky. Celou směs důkladně promíchejte, zalijte jablečným džusem a případně ještě dozdobte několika kostkami ledu. Čin čin!

Drink
Výborný drink nemusí být nutně alkoholický (Zdroj: Gorenje)

Publikováno: 16. 7. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima