Výstava růží na Floře Olomouc

Olomoucké rozárium se bezesporu řadí mezi jedno z nejkrásnějších míst v Olomouci. Růže, které se v něm pěstují, nám mohou závidět všude na světě. Letos pořádá Výstaviště Flora Olomouc samostatnou akci Vyznání růžím, která se uskuteční 10. - 12. července 2020 v Rozáriu v Olomouci.

Vyznání růžím - oslava růží v olomouckém Rozáriu (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)

Oslava růží - výstava na Floře Olomouc

Těšit se mohou návštěvníci na floristické show, které ukáží, jak vyrobit interiérové dekorace z růží, svatební kytici nebo květinový šperk. Nebudou chybět ani přednášky a rostlinolékařská poradna, kde se dozvíme vše o růžích, jejich původu, odrůdách či pěstování. Dále zajímavé informace o léčivých účincích růže, o fenoménu anglické růže či o růžařských spolcích a Rosa klubu ČR.

Inspiraci, jak zakomponovat růžové keře do své zahrady, mohou návštěvníci nalézt díky florálním objektům od předních českých floristů. Zúčastnit se mohou také různých workshopů jako například „Botanika všemi smysly“, kde zjistíme, že krásu rostlin nemusíme vnímat pouze zrakem.

Žluté růže
Krásu rostlin nemusíme vnímat pouze zrakem (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)

Na své si přijdou i děti, které si mohou zkusit malování na sklo, výrobu ozdob z kukuřičného šustí, skládání růží z LEGO kostek, korálkování, výtvarný workshop pod taktovou Pevnosti Poznání nebo hrnčířskou a řezbářskou dílnu. Součástí výstavy jsou i oblíbené zahradnické trhy s podtitulem "Léto v zahradě" a nebude chybět ani dobré jídlo a pití.  Svým hudebním vystoupení potěší Petra Černocká, hudební skupina Jamr´s či Moravská filharmonie Olomouc. Volnočasové aktivity a odpočinkovou zónu připravila iniciativa Zaparkuj - oživujeme veřejný prostor.

Rozárium
Přední poradci odpoví na dotazy návštěvníků (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)

Výstavu Vyznání růžím pořádá Výstaviště Flora Olomouc, a.s. za podpory Olomouckého kraje a statutárního města Olomouc. Podrobné informace návštěvníci naleznou na flora-ol.cz a sociálních sítích Výstaviště Flora Olomouc.

Růžové růže
K vidění bude velké množství odrůd růží (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Místo: Rozárium Olomouc, 779 00 Olomouc

Termín konání: 10. - 12. července 2020

Čas: pátek 14-19, sobota 9-19, neděle 9-17

Doprava: Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na velkém parkovišti v ulici Poupětova (u vlakové zastávky Olomouc – Nová Ulice) nebo využít venkovní parkoviště u Šantovky, které pro ně bude vyhrazeno.

Výstaviště
Na výstavišti budou i ukázky floristických výrobků (Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc)

Vstupné:

Základní vstupné: 100 Kč

Senioři nad 65 let, studenti: 70 Kč

Děti 6-15 let: 30 Kč

Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P: 50 Kč

Rodinné vstupné: 200 Kč

Publikováno: 7. 7. 2020

Jsme členy mediální skupiny Prima